• Посилання скопійовано

Платник податку на прибуток перевищив дохід 20 млн грн у 2019 році, проте його дохід за підсумками 2020 р. менше 40 млн грн: як оформити рішення про незастосування різниць?

У 2015 році наказом керівника підприємства на загальній системі прийнято рішення про незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування на усі різниці. У 2019 р. отримано доходи більше 20 млн грн, коригування проводились. 2020 р. - доходи менше 40 млн грн. У декларації за 2020 р. в графі про наявність рішення про незастосування коригувань вказується наказ 2015 року. Чи потрібен новий наказ?

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, для платників податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує сорока мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу. 

Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує сорока мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених пп. 140.4.8 ПКУ та пп. 140.5.16 ПКУ), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. 

Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з прибутку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Податківці в ресурсі ЗІР (підкатегорія 102.12) підкреслюють, що платник податку на прибуток, який за результатами податкового (звітного) 2019 року мав дохід, що перевищував 20 млн грн, подавав декларації за звітні періоди – І квартал, півріччя, три квартали 2020 року та здійснював коригування фінансового результату до оподаткування за ці періоди, у разі неперевищення за результатами року граничної межі обсягу доходів (40 млн грн) має право задекларувати в річній декларації за 2020 рік рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування та, відповідно, не здійснювати коригування та не відображати податкові різниці у додатку РІ до декларації за результатами 2020 року (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених пп. 140.4.8 ПКУ та пп. 140.5.16  ПКУ).

 Уточнюючі декларації при цьому за І квартал, півріччя та три квартали подавати не потрібно.

На підставі пп. 46.4 ПКУ, платник  може подати разом з такою декларацією доповнення до неї, складене за довільною формою з поясненням мотивів подання.

Як зазначено у запитанні, платник в 2015 році задекларував своє рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці. Як було зазначено вище, таке рішення може прийматися тільки один раз протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується  критерій щодо розміру доходу.

За підсумками 2019 року платником  було перевищено граничний обсяг доходу (в старій редакції ПКУ - 20 млн грн). Отже, з наступного 2020 року він позбавляється права не коригувати фінрезультат, а зобов'язаний це робити. Відповідно рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці припиняє дію, а безперервна сукупність років, в кожному з яких виконується  критерій щодо розміру доходу, переривається.

Як зазначено вище, податківці у зв’язку зі збільшенням граничного обсягу доходу до 40 млн грн погоджуються з тим, що платник податку на прибуток має право задекларувати в річній декларації за 2020 рік рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування та, відповідно, не здійснювати коригування. 

Проте це має бути нове рішення для нової  безперервної сукупності років, в кожному з яких виконується  критерій щодо розміру доходу (40 млн грн). Відповідно воно має бути оформлено новим наказом (розпорядженням). Номер та дату розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення, потрібно зазначити в річній декларації з прибутку за 2020 рік. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202418
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202431
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024235
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202419