• Посилання скопійовано

Як розраховується розмір пільги при зменшені ФР на суму збитку минулого року?

Як розраховується сума пільги у Додатку ПП до декларації з податку на прибуток у разі зменшення ФР до оподаткування на від’ємне значення минулого року?

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МФСЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

При цьому, згідно з пп. 140.4.4 ПКУ, фінансовий результат до оподаткування зменшується, зокрема, на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років.

Податкова пільга - передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов’язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених пп. 30.2 ПКУ (пп. 30.1 ПКУ).

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг наведено затверджено Постановою КМУ №1233.

Як зазначено у п. 2 Постанови №1233, суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та відображає інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності, що подається контролюючому органу у строки, встановлені ПКУ.

При цьому, інформація про суми податкових пільг у податковій звітності повинна містити такі дані: 

  • код пільги за кожним видом податкових пільг, найменування пільг згідно з довідником пільг, форма та порядок ведення якого затверджуються ДПС; 
  • сума податку (збору), не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги (вивільнені від оподаткування кошти);
  • строк користування податковою пільгою у звітному періоді - число, місяць, рік початку та закінчення користування пільгами. У разі, коли строк користування податковою пільгою встановлений до початку звітного періоду і продовжується після його закінчення, такий строк збігається з датою початку та закінчення зазначеного періоду; 
  • сума податкової пільги, що використана за цільовим призначенням, - обсяг пільг за платежами відповідно до довідника пільг у разі цільового використання податкових пільг.

Зверніть увагу, що Постановою №1233 передбачено саме відображення суми податку, що була не сплачена в зв’язку з використанням податкової пільги (в даному випадку - це збиток минулих періодів). Тому інші різниці, що коригують ФР до оподаткування як раз таки і впливають на величину податку, що не сплачена в зв’язку із наявністю збитку минулого року. Тобто, правила що податкова пільга розраховується, виходячи з прибутку до застосування податкових різниць Постановою №1233 не встановлено (а тим більше мова не йде про конкретні рядки Декларації, що використовуються для розрахунку пільги)! Таким чином, розмір податкової пільги визначається шляхом множення розміру об’єкта оподаткування податком на прибуток, який би платник податку мав сплати до бюджету за підсумками Декларації, якби у нього не було від’ємного значення попереднього періоду на ставку податку на прибуток (18%).

Зокрема, і виходячи з роз’яснення податківців у підкатегорії 102.16, «ЗІР» зазначили, що у додатку ПП до Декларації вказується сума податку, несплаченого у зв’язку із зменшенням фінансового результату до оподаткування, на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років.

Якщо у платника податку сума збитку минулого року перевищує об’єкт оподаткування поточного періоду, то розмір такого перевищення не приймає участі при розрахунку суми пільги у додатку ПП.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»