Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Чи потрібно коригувати фінрезультат при виплаті матеріальної шкоди фізособі?

Підприємство, платник податку на прибуток, у квітні 2020 р. виплатило непрацівникам підприємства матеріальне відшкодування по ДТП за рішенням суду. Чи потрібно коригувати фінрезультат до оподаткування на сплачені суми?

Як передбачено пп. «а» пп. 164.2.14 ПКУ (у редакції до 23.05.2020 р.) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди, крім, зокрема, сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров'ю.

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МФСЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Згідно з пп. 140.5.11 ПКУ (у редакції станом на квітень 2020 року), фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до пп. 44 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ.

Оскільки в даному випадку матеріальне відшкодування виплачувалось фізособам та вже було оподатковане ПДФО та військовим збором, то коригувати фінрезультат на суму сплачених коштів не потрібно.

При цьому, оскільки матеріальне відшкодування здійснюється за рахунок коштів підприємства, суми такого відшкодування мають бути списані в Дт рахунку  948 «Визнані штрафи, пені, неустойки» або 949 «Інші витрати операційної діяльності» чи 977 «Інші витрати діяльності» (в залежності від облікової політики підприємства). Отже, такі суми будуть враховані у складі витрат при визначені об’єкта оподаткування податком на прибуток.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Коригування , Підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +