Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).
Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).
Звідси випливає, що коли у підприємства за результатами 2018 р. дохід перевищував 20 млн грн потрібно було подавати щокварталу декларацію з податку на прибуток та здійснювати коригування фінансового результату до оподаткування.
Наразі за результатами 2019 р. у підприємства обсяг доходу менше 20 млн грн, а тому підприємство має право задекларувати в річній декларації з податку на прибуток рішення про незастосування коригувань (окрім збитку минулих років) фінансового результату до оподаткування та, відповідно, не визначати податкові різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років) за такий звітний рік. Таке роз’яснення міститься в категорії 102.12, «ЗІР».
Для цього підприємству потрібно:
1. видати наказ (розпорядження) щодо відмови від застосування різниць;
2. зазначити в декларації з податку на прибуток у полі «Наявність рішення» знак «+» та зазначити реквізити рішення (№і дату відповідного наказу).
Таким чином, підприємство може не застосовувати різниці при поданні річної декларації з податку на прибуток за 2019 рік, тому підприємство після прийняття рішення про відмову від різниць не повинно їх застосовувати, поки дохід не перевищить 20 млн грн. При цьому, оскільки підприємство подавало декларацію з податку на прибуток поквартально, уточнюючі за ці періоди подавати не потрібно, тому що в них помилки не було. А подавши річну деларацію з податку на прибуток ситуація виправиться завдяки наростаючому підсумку і різниць не буде.
Нагадаємо, що для підприємства, у якого щоквартальна звітність, декларація з податку на прибуток подається із зазначенням в графі 2 «Базовий звітний період» - квартал, а строк подання - не пізніше 02.03.2020 р. (пп. 49.18.6, пп. 49.19 ПКУ).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити