• Посилання скопійовано

Витрати на поліпшення орендованих основних засобів, що перевищують 10% ліміт: амортизація

У складі якої групи ОЗ орендаря — платника податку на прибуток має амортизуватися частина вартості поліпшення орендованого ОЗ, яка перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп ОЗ?

Відповідно до п. 146.1 ПКУ, облік вартості, яка амортизується, ведеться за кожним об'єктом, що входить до складу окремої групи ОЗ, у тому числі вартість ремонту та поліпшення об'єктів ОЗ, отриманих безоплатно або наданих в оперативний лізинг (оренду), як окремий об'єкт амортизації.

Первісна вартість об'єкта ОЗ збільшується на суму витрат, пов'язаних із ремонтом та поліпшенням, у сумі, що перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп ОЗ, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року з віднесенням суми поліпшення на об'єкт ОЗ, щодо якого здійснюється ремонт та поліпшення (п.146.11 ПКУ).


Сума витрат, що пов'язана з ремонтом та поліпшенням об'єктів ОЗ, у тому числі орендованих, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп ОЗ на початок звітного року, відноситься платником податку до складу витрат (п. 146.12 ПКУ).

У разі якщо договір оперативної оренди зобов'язує або дозволяє орендарю здійснювати ремонти та/або поліпшення об'єкта оперативної оренди, частина вартості таких ремонтів у сумі, що перевищує віднесену на витрати у межах 10% ліміту, амортизується орендарем як окремий об'єкт в порядку, встановленому для групи ОЗ, до якої відноситься об'єкт оперативної оренди, що ремонтується. При цьому орендарем не враховується балансова вартість об'єктів оперативної оренди, за якою вони обліковуються на балансі орендодавця (п. 146.19 ПКУ).

Пунктом 138.2 ПКУ визначено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухобліку, та інших документів, встановлених розділом II ПКУ.

Отже, якщо договір оперативної оренди зобов'язує або дозволяє орендарю здійснювати ремонти/поліпшення об'єкта, то за умови належного документального підтвердження понесених витрат орендар має право суму витрат на ремонт та поліпшення орендованих об'єктів ОЗ, що перевищує 10-відсотковий ліміт, амортизувати як окремий об'єкт відповідної групи, до якої належить орендований основний засіб. Якщо договором оперативної оренди не передбачено здійснення орендарем ремонту/поліпшення об'єкта, то сума витрат орендаря на ремонт/поліпшення орендованих об'єктів ОЗ не враховується при обчисленні об'єкта оподаткування (не включається до складу витрат і не амортизується).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202418
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024232
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418