Сума авансового внеску сплачується не з усієї суми дивідендів, а із суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди.
Механізм розрахунку авансового внеску міститься в додатку АВ до декларації з податку на прибуток.
Якщо сума дивідендів не перевищує об`єкт оподаткування, авансовий внесок не сплачують (див. тут).
У рядку 4 відображається сума перевищення дивідендів, що підлягають виплаті (Д), над значенням об'єкта оподаткування за звітний рік, за результатами якого виплачуються дивіденди (ОО). Сума перевищення розраховується за формулою, наведеною в цьому рядку 4. Спрощено вона має такий вигляд: Сума перевищення = (Д – ОО).
Перевищення визначається тільки, якщо грошові зобов'язання з податку на прибуток, нараховані за звітний рік (роки), за підсумками якого (яких) виплачуються дивіденди, погашені. У іншому випадку перевищення не визначається. Тоді в рядку 4 вказується вся сума дивідендів, що підлягає виплаті, – вона є граничною величиною для нарахування авансового внеску. Якщо дивіденди виплачуються відразу за декілька років, тоді сума перевищення обчислюється за наведеною формулою окремо за кожним роком і в рядку 4 проставляється сума додатних значень відповідних перевищень.
Якщо такого перевищення немає, то рядок 4 додатка АВ не заповнюється. Відповідно, і рядки 5 і 6 додатка АВ також не заповнюються.
Якщо у підприємства немає показників також і для рядків 1 – 3 додатка АВ, то додаток АВ не заповнюється і не подається.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись