Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

За якою ставкою оподатковуються дивіденди, які виплачуються фізособі юрособою - «єдинником»?

Фермерське господарство на ІV групі ЄП має одного засновника (голова ФГ). Прийнято рішення про виплату дивідендів за минулі роки. Яку ставку ПДФО застосовувати? Як розуміти норму пп. 170.5.3 ПКУ? Чи діє вона в даному випадку?

Відповідно до пп. 167.5.4 ПКУ ставка ПДФО застосовується у половинному розмірі ставки, встановленої у пп. 167.1 ПКУ, тобто в розмірі ½ від 18%, а саме 9%  - зокрема, для доходів у вигляді дивідендів щодо корпоративних прав, нарахованих суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток.

Оскільки фермерське господарство є платником єдиного податку ІV групи, воно не є платником податку на прибуток. Отже, воно оподатковує дивіденди за ставкою 9%.

Норма пп. 170.5.3 ПКУ про те, що дивіденди, нараховані платникові податку за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану емітентом корпоративних прав, для цілей оподаткування прирівнюються до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням, - для даного випадку не застосовується, оскільки дивіденди в даній ситуації не є привілейованими та не мають вищевказаного статусу.

***

Читайте також: Юрособа-«єдинник» планує виплатити дивіденди своїм засновникам: що з податком на прибуток?

 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
4 група ЄП , Дивіденди , Єдиний податок , ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі