• Посилання скопійовано

Виправлення недоплати з податку на прибуток у декларації за півріччя, якщо за 9 місяців отримано збиток

За 6 місяців 2019 р. на підприємстві об'єкт оподаткування податком на прибуток становив 100 тис. грн, але помилково задекларували 10 тис. грн. Помилку виявлено в жовтні 2019 року. За результатами 9 місяців - збиток 100 тис. грн. Які наслідки виправлення декларації за 6 місяців? Чи потрібно буде сплачувати податок на прибуток після подання уточнюючої за 6 місяців?

Якщо було занижено об’єкт оподаткування у декларації за півріччя 2019 року, то потрібно виправляти саме декларацію за цей звітний період - за півріччя 2019 р. За умовами запитання, підприємство застосовую квартальний звітний період з податку на прибуток, тому у нього немає підстав для згортання показників за півріччя та за 9 місяців 2019 р.

Для виправлення помилки потрібно подати уточнюючий розрахунок до декларації за півріччя 2019 р. або виправити цю помилку у поточній декларації за 9 місяців 2019 р.

Якщо виправлення помилок здійснюється у звітній (звітній новій) декларації за податковий період, наступний за періодом, в якому виявлено помилки, то у додатку ВП до декларації  платник податку відображає правильні показники за податковий період, який уточнюється, та порівнюючи їх з відповідними рядками декларації, що уточнюються, визначає суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання з податку на прибуток. При цьому, у складі звітної (звітної нової) декларації можуть бути уточнені показники за один звітний період та поданий один додаток ВП.

У заголовній частині додатка ВП зазначається звітний період, який уточнюється, та проставляється відмітка «Звітна» або «Звітна нова». Додатки до рядків додатка ВП, на які є посилання в додатку ВП, не заповнюються та не подаються.

В даному випадку буде показано суму 90 тис. грн у рядку 26 додатка ВП та у рядку 28 додатка ВП – сума штрафу в розмірі 5% від недоплати – 4,5 тис. грн. Ці цифри переносяться у рядки 26 та 28 декларації. Сплатити ці 94,5 тис. грн потрібно у строк, передбачений для сплати податкового зобов’язання за поточною декларацією за 9 місяців 2019 р.

Якщо буде подаватися уточнююча декларація, то у полі 3 її заголовної частини зазначається звітний (податковий) період, за який здійснюється уточнення. Додаток ВП до уточнюючої декларації  не подається. У цьому разі збільшення зобов’язання зі сплати податку  відображається у рядку 26 декларації (90 тис грн) та штраф 3% - у рядку 30 декларації (2,7 тис. грн). Сплатити ці 92,7 тис. грн потрібно до подання уточнюючої декларації.

На жаль, зарахувати податок за півріччя 2019 р. до рахунку збитків за 9 місяців не вдасться.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202444
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202445
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202484
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433