Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Податкові наслідки списання кредиторської заборгованості за договором переуступки боргу

ТОВ на загальній системі оподаткування з доходом менше 20 млн списує кредиторську заборгованість за договором переуступки боргу, за яким минув строк позовної давності. Які виникають податкові наслідки за такою операцією?

Податкові наслідки в частині податку на прибуток

Положеннями ПКУ не передбачено коригування фінрезультату до оподаткування на різниці при списанні кредиторської заборгованості. Такі операції відображаються згідно з правилами бухобліку при формуванні фінрезультату.

Списана кредиторська заборгованість відноситься до інших доходів: Дт 631, 685 Кт 717. Для уникнення податкових ризиків слід визнати дохід від списання безнадійної кредиторської заборгованості в тому звітному періоді, коли вона стала відповідати критеріям п. 5 П(С)БО  11. При цьому на доходи списується вся сума безнадійної кредиторської заборгованості, включаючи ПДВ.

 

Податкові наслідки з ПДВ

Відповідно до пп. 196.1.5 ПКУ не є об’єктом оподаткування ПДВ, зокрема, операції з відступлення права вимоги та переведення боргу. Отже, податкових наслідків з ПДВ не виникає. Щодо цього див. лист ДФС від 16.11.2017 р. № 2643/6/99-99-15-03-02-15/ІПК стосовно податкових наслідків з ПДВ та з податку на прибуток при укладенні договору про переведення постачальником товару (боржником) боргу за отриманим авансом на нового боржника з метою повернення авансового платежу покупцю або відвантаження товару. Також див. нашу публікацію щодо ПДВ в разі переуступки боргу.

 

Приклад

підприємство має кредиторську заборгованість за наслідками переуступки боргу в сумі 12 000 грн без ПДВ, за якою у звітному періоді минає строк позовної давності. На підставі наказу керівника про списання такої заборгованості внаслідок спливу строку позовної давності на дату наказу здійснюється бухгалтерский запис Дт 685 Кт 717 на суму 12000 грн. Відповідно, ця операція збільшує фінрезультат підприємства з метою оподаткування: Дт 717 Кт 791 і у складі фінрезультату потрапляє до рядка 02 декларації з податку на прибуток.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Заборгованість , ПДВ , Податок на прибуток

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі