• Посилання скопійовано

Податкові наслідки списання кредиторської заборгованості за договором переуступки боргу

ТОВ на загальній системі оподаткування з доходом менше 20 млн списує кредиторську заборгованість за договором переуступки боргу, за яким минув строк позовної давності. Які виникають податкові наслідки за такою операцією?

Податкові наслідки в частині податку на прибуток

Положеннями ПКУ не передбачено коригування фінрезультату до оподаткування на різниці при списанні кредиторської заборгованості. Такі операції відображаються згідно з правилами бухобліку при формуванні фінрезультату.

Списана кредиторська заборгованість відноситься до інших доходів: Дт 631, 685 Кт 717. Для уникнення податкових ризиків слід визнати дохід від списання безнадійної кредиторської заборгованості в тому звітному періоді, коли вона стала відповідати критеріям п. 5 П(С)БО  11. При цьому на доходи списується вся сума безнадійної кредиторської заборгованості, включаючи ПДВ.

 

Податкові наслідки з ПДВ

Відповідно до пп. 196.1.5 ПКУ не є об’єктом оподаткування ПДВ, зокрема, операції з відступлення права вимоги та переведення боргу. Отже, податкових наслідків з ПДВ не виникає. Щодо цього див. лист ДФС від 16.11.2017 р. № 2643/6/99-99-15-03-02-15/ІПК стосовно податкових наслідків з ПДВ та з податку на прибуток при укладенні договору про переведення постачальником товару (боржником) боргу за отриманим авансом на нового боржника з метою повернення авансового платежу покупцю або відвантаження товару. Також див. нашу публікацію щодо ПДВ в разі переуступки боргу.

 

Приклад

підприємство має кредиторську заборгованість за наслідками переуступки боргу в сумі 12 000 грн без ПДВ, за якою у звітному періоді минає строк позовної давності. На підставі наказу керівника про списання такої заборгованості внаслідок спливу строку позовної давності на дату наказу здійснюється бухгалтерский запис Дт 685 Кт 717 на суму 12000 грн. Відповідно, ця операція збільшує фінрезультат підприємства з метою оподаткування: Дт 717 Кт 791 і у складі фінрезультату потрапляє до рядка 02 декларації з податку на прибуток.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202443
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202445
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202483
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433