Відповідно до п. 3 Розділу ІІ П(С)БО 25 у звіті про фінрезультати наводиться інформація про доходи, витрати, прибутки і збитки від діяльності підприємства за звітний період.
У статті «Фінансовий результат до оподаткування» відображається різниця між чистими доходами та витратами підприємства.
У статті «Податок на прибуток» відображається сума податку на прибуток, яка визначається в розмірі податку на прибуток за звітний період.
Тут варто зазначити, що у фінзвітності обчислення суми податку на прибуток не здійснюється, оскільки податок на прибуток обчислюється за правилами п. 134.1.1 ПКУ, зокрема, в декларації з податку на прибуток підприємства. Так, за п. 134.1.1 ПКУ об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінрезультату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
При цьому, фінрезультат, який обчислюється у фінзвітності зазначається без врахування таких коригувань (в тому числі і від’ємного значення попереднього періоду).
Отже, розраховувати суму податку на прибуток у рядку 2300 шляхом множення рядку 2290 на 18% є неправильним (і П(С)БО 25 такий порядок не передбачається). У рядок 2300 потрапить обчислена сума з декларації з податку на прибуток з рядка 06 «Податок на прибуток» - в даному випадку - це буде сума 44.9 тис. грн.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити