• Посилання скопійовано

Відображення частини чистого прибутку у додатку ЗП декларації з податку на прибуток

У 2016-2017 рр. підприємство було комунальною установою, сплачувало частину чистого прибутку, а у 2018 р. стало приватним. На 01.01.2018 р. залишився залишок перерахованого авансу з частини чистого прибутку. Чи може підприємство зарахувати цей аванс у зменшення податку на прибуток?

Податківці у ІПК ДФС від 20.04.2018 р. №1798/6/99-99-15-02-02-15/ІПК розглядали ситуацію щодо відображення частини чистого прибутку у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств. При наданні цієї консультації податківці згадали, зокрема, про норму пп. 57.1-1.2 ПКУ. Так, сума попередньо сплачених протягом податкового (звітного) періоду авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за такий податковий (звітний) період.

У разі, якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання підприємством - емітентом корпоративних прав за такий податковий (звітний) період, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов’язань наступних податкових (звітних) періодів до повного його погашення, а під час отримання від’ємного значення об’єкта оподаткування такого наступного періоду - на зменшення податкових зобов’язань майбутніх податкових (звітних) періодів до повного його погашення.

Це положення поширюється також на державні некорпоратизовані, казенні або комунальні підприємства, які зараховують суми дивідендів у розмірі, встановленому органом виконавчої влади, до сфери управління якого належать такі підприємства, відповідно до державного або місцевого бюджету.

Після чого зауважили: що стосується врахування таких донарахованих та сплачених сум авансових внесків при виплаті дивідендів (у контексті ІПК мова про частину чистого прибутку) у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток, то вони можуть бути відображені у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток в такій звітній Декларації (рядок 16 ЗП додатка ВП) чи уточнюючій Декларації - рядок 16 ЗП та уточнюючому додатку ЗП та у наступних звітних (податкових) періодах до повного їх погашення (уточнений показник рядка 16.4.2 додатка ЗП, який переноситься до рядка 16.3 додатка ЗП до Декларації за звітні періоди наступного податкового року).

Таке ж роз’яснення міститься у підкатегорії 102.23.02 ресурсу «ЗІР» (запитання: «Чи застосовуються штрафні санкції при самостійному виправленні помилок в Розрахунку частини чистого прибутку чи в Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, та в якому звітному періоді відображаються виправлені суми авансового внеску у зв’язку із виплатою дивідендів, а також врахування їх у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток?»).

Автор вважає, що таке роз’яснення можна застосувати й до ситуації у разі зменшення податку на прибуток вже приватним підприємством, адже по суті частина чистого прибутку, сплаченого при виплаті дивідендів, відповідає нормі пп. 57.1-1.2 ПКУ, яка дозволяє робити таке зменшення, як звичайним приватним підприємствам, так і державним некорпоратизованим, казенним або комунальним підприємствам.

А ось повернути надміру сплачену частину чистого прибутку не вийде, адже норма п. 43.1 ПКУ говорить про повернення надміру сплачених податків (див. пп. 14.1.39, пп. 14.1.156 ПКУ), а у переліку податків і зборів, визначеному ст. 9 і 10 ПКУ, відсутній такий платіж, як частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до державного бюджету відповідно до закону.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»