• Посилання скопійовано

Помилка в декларації без заниження ПЗ не веде до санкцій

Платник податку на прибуток в декларації з прибутку помилково поставив суму витрат не в той рядок, що мав би (замість рядка 06.1 суму витрат зазначив у рядку 06.2). При цьому сума податку на прибуток до сплати в бюджет не зменшилась. Чи слід подавати уточнюючі розрахунки? Чи будуть санкції?

Згідно з п. 50.1 ПКУ, якщо в майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за відповідною формою. При цьому платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Попри те, що ви не занизили собі податкові зобов'язання, ми все-таки радимо вам виправити виявлену помилку.

Виправлення можна зробити, або подавши уточнюючий розрахунок, або за допомогою поточної декларації з податку на прибуток-1, подавши до неї додаток ВП. Фактично виправити треба лише два рядки, в яких навести вже правильні показники. Якщо ж сума витрат повністю перейде в рядок 06.1 з рядка 06.2 і відповідно в ньому не залишиться жодних витрат, які там слід було б показати, то такий рядок просто прокреслюють.


При цьому заповнювати розділ «Самостійне виправлення помилок» не треба, адже суму податкових зобов'язань не було змінено.

1 - Податкова декларація з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом Мінфіну України від 28.09.2011 р. №1213.

Щодо санкцій, то, знову ж згідно зі ст. 50 ПКУ, їх не буде взагалі: адже ви не занижували собі податкові зобов'язання, і суми недоплати податку на прибуток в бюджет ви не маєте. Та й покарання за неправильне заповнення рядків п. 47.1 та ст. 120 ПКУ чи інші норми ПКУ не передбачають. При цьому нічого не буде, навіть якщо ви знехтуєте вимогою п. 50.1 ПКУ та не подасте виправлення. Правда, в наступній декларації за звітний період (за відповідний рік) слід зазначити вже правильні показники у відповідних рядках. Додатково до такої декларації можна подати пояснення в довільній формі, в якому зазначити, що було виявлено помилку, яка не вплинула на сплату податкового зобов'язання в бюджет, і в поточній декларації вже наведено правильні показники (абз. 2 п. 46.4 ПКУ).

Єдине, що можливе, — це адмінштраф за ст. 163-1 Кодексу про адміністративні правопорушення за порушення керівником та іншими посадовими особами підприємства встановленого порядку ведення податкового обліку. Санкція в такому разі становитиме від 5 до 10 н. м. д. г. (від 85 до 170 грн), а за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених згаданою статтею, санкції вже будуть від 10 до 15 н. м. д. г. (від 170 до 255 грн). Такий адміштраф можуть застосувати не пізніше ніж через три місяці від дати вчинення правопорушення (абз. 2 ст. 38 та ст. 221 КпАП).

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Брюховицький Василь

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024228
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418