Згідно з п. 50.1 ПКУ, якщо в майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за відповідною формою. При цьому платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.
Попри те, що ви не занизили собі податкові зобов'язання, ми все-таки радимо вам виправити виявлену помилку.
Виправлення можна зробити, або подавши уточнюючий розрахунок, або за допомогою поточної декларації з податку на прибуток-1, подавши до неї додаток ВП. Фактично виправити треба лише два рядки, в яких навести вже правильні показники. Якщо ж сума витрат повністю перейде в рядок 06.1 з рядка 06.2 і відповідно в ньому не залишиться жодних витрат, які там слід було б показати, то такий рядок просто прокреслюють.
При цьому заповнювати розділ «Самостійне виправлення помилок» не треба, адже суму податкових зобов'язань не було змінено.
1 - Податкова декларація з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом Мінфіну України від 28.09.2011 р. №1213.
Щодо санкцій, то, знову ж згідно зі ст. 50 ПКУ, їх не буде взагалі: адже ви не занижували собі податкові зобов'язання, і суми недоплати податку на прибуток в бюджет ви не маєте. Та й покарання за неправильне заповнення рядків п. 47.1 та ст. 120 ПКУ чи інші норми ПКУ не передбачають. При цьому нічого не буде, навіть якщо ви знехтуєте вимогою п. 50.1 ПКУ та не подасте виправлення. Правда, в наступній декларації за звітний період (за відповідний рік) слід зазначити вже правильні показники у відповідних рядках. Додатково до такої декларації можна подати пояснення в довільній формі, в якому зазначити, що було виявлено помилку, яка не вплинула на сплату податкового зобов'язання в бюджет, і в поточній декларації вже наведено правильні показники (абз. 2 п. 46.4 ПКУ).
Єдине, що можливе, — це адмінштраф за ст. 163-1 Кодексу про адміністративні правопорушення за порушення керівником та іншими посадовими особами підприємства встановленого порядку ведення податкового обліку. Санкція в такому разі становитиме від 5 до 10 н. м. д. г. (від 85 до 170 грн), а за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених згаданою статтею, санкції вже будуть від 10 до 15 н. м. д. г. (від 170 до 255 грн). Такий адміштраф можуть застосувати не пізніше ніж через три місяці від дати вчинення правопорушення (абз. 2 ст. 38 та ст. 221 КпАП).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити