• Посилання скопійовано

Як оподатковується оплата участі працівників у спортивних заходах?

Підприємство оплатило участь працівників у спортивному заході з метою просування бренду компанії та заохочення працівників до здорового способу життя. Як впливає така оплата на фінансовий результат з метою оподаткування? Чи буде ця оплата додатковим благом для працівників?

Податок на прибуток

Відповідно до п. 44.1 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків, зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що зазначені вище.

Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ. 

Щодо витрат на участь працівників у спортивних заходах нормами ПКУ не передбачені коригування фінрезультату до оподаткування.

 

ПДФО та військовий збір

Уникнути оподаткування участі працівників у спортивних заходах не вдасться. По-перше, норми ПКУ не звільняють такий дохід від оподаткування. По-друге, він є персоніфікованим, оскільки завжди можна дізнатися, хто з працівників взяв участь у заходах.

Оподаткування участі працівників у спортивних заходах буде залежати від вартості такої участі. Якщо вартість участі у заходах одного працівника не перевищує 25% однієї мінімальної зарплати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, то така участь не оподатковується ПДФО відповідно до пп. 165.1.39 ПКУ. У 2018 році ця величина складає 25% від 3723 грн = 930,75 грн.

Якщо вартість участі у заходах більше, ніж 930,75 грн, то оплата такої участі буде додатковим благом для працівників відповідно до пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ – у повній сумі, без зменшення на 930,75 грн. Щодо цього див. ІПК від 28.02.2018 р. №810/6/99-99-13-02-03-15/ІПК: «якщо вартість дарунків перевищує вказаний розмір, то уся їх вартість оподатковується податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо з урахуванням положень п. 164.5 ст. 164 Кодексу».

У даному випадку додаткові блага надаються у негрошовій формі (у формі оплати участі у заходах), і тому  сума ПДФО обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ПКУ – із застосуванням «натурального» коефіцієнта.

Військовий збір справляється з вартості участі у заходах, яка оподатковується ПДФО, але без застосування «натурального» коефіцієнта. 

Відповідно до пп. 168.1.1 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок. Отже, в даному випадку ПДФО та військовий збір слід утримати із заробітної плати працівників, оскільки їх неможливо утримати з вартості участі у спортивних заходах, адже ця сума повністю перерахована організатору заходів.

Також згідно з пп. 168.1.4 ПКУ, якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі, ПДФО та військовий збір сплачуються  до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем надання доходу. У даному випадку днем надання доходу буде день проведення спортивних заходів, у яких беруть участь працівники.

Зауважимо, що оподатковуваний дохід отримують лише ті працівники, що фактично взяли участь у заходах. Якщо підприємство оплатило участь у заходах працівників, які фактично не скористалися цим правом, то в даному випадку дохід у таких працівників не виникає. В цьому випадку ситуація виглядає так: підприємство понесло витрати на оплату третім особам за участь фізосіб  у спортивних заходах, але фізособи цей дохід не отримали. Цей факт не впливає на включення здійсненої оплати до витрат підприємства – таких коригувань фінрезультату нормами ПКУ не передбачено.

 

ЄСВ

У п. 10 розділу ІІ  Переліку №1170 зазначено, що  на витрати  на  проведення  культурно-освітніх  і оздоровчих заходів  ЄСВ не нараховується.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202418
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024235
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202419