Згідно з п. 192.1 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН.
Щодо дати складання такого розрахунку коригування, то податківці зазначають («ЗІР», категорія 101.04), що у разі, якщо на дату повернення частини товарів сума оплати за них не зараховується в рахунок оплати іншого товару, а повертається покупцю, то розрахунок коригування складається на дату повернення коштів.
Зазначимо, що раніше (у листі від 10.05.2016 р. №10328/6/99-99-15-03-02-15) податківці притримувались іншої думки, зазначаючи, що РК повинен бути складений саме на дату повернення товару, а далі, у залежності від подальшої долі такої передоплати (повернення покупцю чи зарахування їх в рахунок іншого товару) повинна бути складена нова податкова накладна у разі складання угоди про їх зарахування в рахунок оплати іншого товару.
Тож, на нашу думку, слід спиратися на актуальне роз’яснення податківців наведене у «ЗІР» і складати РК при поверненні товару на дату повернення коштів за такий товар.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити