Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Визначаємо дату складання розрахунку коригування при поверненні частини оплаченого товару

Підприємством здійснено передоплату за товар, який згодом було отримано. Згодом частина товару була повернена продавцю. Кошти за повернений товар надійшли від продавця на наступний день. Якою датою складається РК: датою повернення товару чи датою повернення оплати за такий товар?

Згідно з п. 192.1 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН.

Щодо дати складання такого розрахунку коригування, то податківці зазначають («ЗІР», категорія 101.04), що у разі, якщо на дату повернення частини товарів сума оплати за них не зараховується в рахунок оплати іншого товару, а повертається покупцю, то розрахунок коригування складається на дату повернення коштів.

Зазначимо, що раніше (у листі від 10.05.2016 р. №10328/6/99-99-15-03-02-15) податківці притримувались іншої думки, зазначаючи, що РК повинен бути складений саме на дату повернення товару, а далі, у залежності від подальшої долі такої передоплати (повернення покупцю чи зарахування їх в рахунок іншого товару) повинна бути складена нова податкова накладна у разі складання угоди про їх зарахування в рахунок оплати іншого товару.

Тож, на нашу думку, слід спиратися на актуальне роз’яснення податківців наведене у «ЗІР» і складати РК при поверненні товару на дату повернення коштів за такий товар.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Торгівля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі