Згідно з п. 198.1 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг, за умови наявності податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН. Податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (п. 198.6 ПКУ).
Отже, підприємство - отримувач послуг з ремонту відносить відповідні суми ПДВ до податкового кредиту.
А от подальша доля такого податкового кредиту викликає питання. Так, ДФС у Тернопільській області зазначала, що платник податків у тому ж звітному періоді визначає податкові зобов’язання на підставі п. 198.5 ПКУ, оскільки платіж за ремонт автомобіля був сплачений не ним, а страховою компанією (а виплата страховою компанією страхових платежів згідно з пп. 196.1.3 ПКУ не є об’єктом оподаткування ПДВ).
Однак, з такою думкою податківців можна не погодитись, адже п. 198.5 ПКУ застосовується у тому випадку, якщо придбані товари/послуги використовуються, зокрема, в неоподатковуваних операціях. А у даному випадку, якщо підприємство використовує такий автомобіль для госпдіяльності і в оподатковуваних операціях, то податкові зобов’язання нараховувати не потрібно, адже страхова компанія проводить лише сплату за такого покупця послуг.
Отже, на нашу думку, нараховувати податкові зобов’язання за такими операціями не потрібно, однак платникам податків слід дослуховуватись до листа податківців.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити