• Посилання скопійовано

Придбання товарів/послуг за рахунок статутних внесків: що з ПДВ?

Комунальне підприємство отримує статутні внески від міської ради (з бюджетного рахунку, за КБК 3210) на свій поточний рахунок, ПДВ-зобов'язання не визнаються. Кошти спрямовані на встановлення теплових лічільників та реконструкцію насосних станцій. Чи повинно підприємство визначати ПДВ-зобов'язання за придбаними послугами і товарами?

Так, дійсно, отримання статутних внесків від міської ради на рахунок комунального підприємства не повинно супроводжуватися нарахуванням ПЗ з ПДВ, бо у даному разі мова йде про операції, які не є об’єктом оподаткування ПДВ. Але придбання за ці кошти теплових лічильників та реконструкція насосних станцій є операціями придбання товарів, робіт, послуг із відповідним нарахуванням ПЗ з ПДВ. Постачальник формує податкову накладну і реєструє її в ЄРПН. Після цього ключовий фактор для відповіді на запитання – це те, у яких операціях використовуються придбані теплові лічильними чи реконструйовані  насосні станції.

Усі останні зміни з ПДВ
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Зверніть увагу: не важливо, звідки підприємство має кошти (і чи була на цьому етапі оподаткована ПДВ - операція), для нарахування "технічних" ПЗ з ПДВ у рамках п. 198.5 ПКУ ключовим є відповідь на запитання: у яких операціях використовуються придбані товари, роботи, послуги?

Аналіз п.198.5 ПКУ зводиться до того, що ч. "а" п.198.5 ПКУ вимагає нараховувати ПЗ з ПДВ  виходячи з бази оподаткування (п. 189.1 ПКУ), скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами у разі, якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не є об’єктом оподаткування відповідно до  ст. 196 ПКУ (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 196.1.7 ПКУ) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України.

Отже, якщо комунальне підприємство здійснює оподатковувану ПДВ-діяльність (рахунки 7-го класу в обліку), то вищеназвана вказівка ч. "а" п. 198.5 ПКУ не діятиме і нараховувати "технічні" ПЗ з ПДВ за придбаними тепловими лічильниками і реконструкціями насосних станцій не буде актуальною. У ситуації, коли мова йде про неоподатковувану діяльність (звільнену від оподаткування або таку, що не є об’єктом оподаткування), переведення активів у статус невиробничих або їх використання у негосподарській діяльності – без ненарахування ПЗ з ПДВ у рамках п.198.5 ПКУ не обійтися. Якщо комунальне підприємство здійснює одночасно оподатковувану  та неоподатковувану діяльність, а теплові лічильники і насосні станції одночасно використовуються в обидвох видах діяльності, вхідний ПК з ПДВ  доведеться розподіляти у рамках ст.199 ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Чи нараховувати ПДВ на супутні послуги при міжнародних перевезеннях?
    Для виконання контракту на перевезення організація залучає послуги сторонніх організацій згідно з договором субпідряду. У міжнародному перевезенні згідно з CMR послуга оподатковується за ставкою 0% ПДВ, але до перевезення додаються супутні витрати на оформлення негабаритних дозволів та супроводу по території Польщі. Ця послуга перевиставляється клієнту. Чи оподатковується вона ПДВ, якщо вона надана субпідряднику на території Польщі та чи потрібно нарахувати 20% ПДВ при перевиставлені таких послуг?
    Сьогодні 15:2213
  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202427
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024261