Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як виправити помилку в коді товару УКТ ЗЕД

При реєстрації податкової накладної допущено помилку в коді товару УКТ ЗЕД. Як виправити таку помилку? Чи має право покупець на податковий кредит з ПДВ?

Порядком №1307 чітко не передбачено алкгоритм складання РК для виправлення помилки в такому реквізиті як код УКТ ЗЕД. Однак, податківці роз’яснювали, що зміна коду УКТ ЗЕД фактично є зміною номенклатури. Тому виправляється така помилка аналогічно, як і помилка в номенклатурі. 

Виправляється так помилка шляхом складання розрахунку коригування, де у графі 7 «Зміна кількості, обсягу» вказується в одному рядку - неправильна номенклатура зі знаком «-» а другому рядку -  правильна номенклатура зі знаком «+».

Причина коригування: «виправлення помилки в УКТ ЗЕД». Реєструє такий розрахунок коригування постачальник,  оскільки він не передбачає змін в сумі ПЗ з ПДВ.

При цьому, зважайте на наступне:

  • у графі 1 рядка РК, яким сторнується товарна позиція, вказати порядковий номер рядка ПН, за яким була зазначена дана товарна позиція в ПН, що коригується;
  • у графі 1 рядка РК яким вводиться товарна позиція, зазначається новий черговий порядковий номер рядка ПН, який не зазначався раніше в ПН, що коригується.

 

Доля податкового кредиту

ДФСУ у листі від 22.02.2017 р. №3653/6/99-99-15-03-02-15 наголошує, що податкова накладна, яка містить помилки у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, не дає змоги ідентифікувати здійснену операцію. А отже, вона не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до податкового кредиту (про це ми писали тут). Докладно про наслідки такої помилки у нашій аналітиці>>

Покупець отримує право на податковий кредит у тому періоді, коли постачальник випише розрахунок коригування (у разі його своєчасної реєстрації) або коли постачальник зареєструє розрахунок коригування (у разі його несвоєчасної реєстрації). 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Податковий кредит

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі