Відповідно до пп. «б» п. 201.1 ПКУ, до обов'язкових реквізитів ПН, зокрема, належить дата складання. Отже, податкова накладна, що складена з неправильною датою не дає права покупцю на податковий кредит за відповідною операцією.
Згідно з п. 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
- або дата зарахування коштів на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;
- або дата відвантаження товарів, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
І саме на цю дату повинна бути складена податкова накладна. Наразі, порядком №1307 у п. 21 зазначено, що виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера, не допускається. Отже, постачальник повинен скласти та зареєструвати податкову накладну на правильну дату. А податкова накладна, що складена з помилковою датою підлягає анулюванню за допомогою розрахунку коригування. При цьому такий розрахунок коригування складається датою виявлення помилки. У номенклатурі такого РК зазначається номенклатура що міститься у податковій накладній із знаком мінус у графі кількість.
Такий порядок виправлення помилки в даті податкової накладної зазначають і податківці.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись