• Посилання скопійовано

Номенклатура у податковій накладній на реалізацію пакетованого насіння

Підприємство здійснює придбання пакетів для насіння, здійснює фасування та реалізує таке насіння. Чи можна в податковій накладній зазначати лише номенклатуру самого насіння та чи не виникне підстав для блокування реєстрації податкових накладних в даному випадку?

Пункт 201.1 ПКУ містить перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної, серед якого є безпосередньо опис (номенклатура) товарів/послуг та їх код УКТ ЗЕД. Як ми раніше і писали номенклатура товарів чи послуг повинна відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання товарів або надання послуг. Таку думку засвідчують і київські податківці, і їх дніпровські колеги. Тож, якщо підприємство за договором та видатковою накладною здійснює продаж саме насіння, то саме така номенклатура повинна бути вказана в податковій накладній з відповідним кодом УКТ ЗЕД. Номенклатура упаковки при цьому не зазначається.

В бухобліку такі пакети для насіння слід обліковувати як запаси (оскільки така тара використовується одноразово і не підлягає поверненню). Інструкцією затвердженою Наказом №291 для обліку такої тари передбачено рахунок 204 «Тара й тарні матеріали». При пакуванні такі пакети списуються на рахунок 23 «виробництво». Документальним підтвердженням їх списання є акт за формою З-2 «Акт списання».

У тому ж випадку, якщо первинними документами засвідчено, що реалізація зерна відбувається з пакетами та зазначено їх вартість – таку ж номенклатуру необхідно зазначати і в податковій накладній. А списання такої тари з рахунку 204 відбувається безпосередньо як її реалізація покупцю.

Згідно з наказом №567 від 13.06.2017 р., одним із критеріїв для блокування реєстрації податкової накладної є перевищення обсягу постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках  коригування, зареєстрованих  в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).

Відповідно до цього, при постачанні того ж обсягу насіння що і було придбано підстав для блокування реєстрації податкової накладної не виникає. Про даний критерій блокування реєстрації податкових накладних ми писали у нашій аналітиці>>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»