• Посилання скопійовано

Номенклатура у податковій накладній на реалізацію пакетованого насіння

Підприємство здійснює придбання пакетів для насіння, здійснює фасування та реалізує таке насіння. Чи можна в податковій накладній зазначати лише номенклатуру самого насіння та чи не виникне підстав для блокування реєстрації податкових накладних в даному випадку?

Пункт 201.1 ПКУ містить перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної, серед якого є безпосередньо опис (номенклатура) товарів/послуг та їх код УКТ ЗЕД. Як ми раніше і писали номенклатура товарів чи послуг повинна відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання товарів або надання послуг. Таку думку засвідчують і київські податківці, і їх дніпровські колеги. Тож, якщо підприємство за договором та видатковою накладною здійснює продаж саме насіння, то саме така номенклатура повинна бути вказана в податковій накладній з відповідним кодом УКТ ЗЕД. Номенклатура упаковки при цьому не зазначається.

В бухобліку такі пакети для насіння слід обліковувати як запаси (оскільки така тара використовується одноразово і не підлягає поверненню). Інструкцією затвердженою Наказом №291 для обліку такої тари передбачено рахунок 204 «Тара й тарні матеріали». При пакуванні такі пакети списуються на рахунок 23 «виробництво». Документальним підтвердженням їх списання є акт за формою З-2 «Акт списання».

У тому ж випадку, якщо первинними документами засвідчено, що реалізація зерна відбувається з пакетами та зазначено їх вартість – таку ж номенклатуру необхідно зазначати і в податковій накладній. А списання такої тари з рахунку 204 відбувається безпосередньо як її реалізація покупцю.

Згідно з наказом №567 від 13.06.2017 р., одним із критеріїв для блокування реєстрації податкової накладної є перевищення обсягу постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках  коригування, зареєстрованих  в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).

Відповідно до цього, при постачанні того ж обсягу насіння що і було придбано підстав для блокування реєстрації податкової накладної не виникає. Про даний критерій блокування реєстрації податкових накладних ми писали у нашій аналітиці>>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.20249
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202415
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    08.05.202437
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20246
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202443