• Посилання скопійовано

За відсутність квитанції про реєстрацію податкової накладної - штраф?

Податкову накладну від 31.07.2017 р. відправлено на реєстрацію в ЄРПН 14.08.2017 р. Згодом отримано повідомлення про відправлення в ДФС, однак квитанція про прийняття не надійшла. Які подальші дії щодо податкової накладної? Чи застосовуватимуться штрафи, як за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної?

Згідно з п. 201.10 ПКУ підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної/розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

В свою чергу, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в ЄРПН.

При цьому операційний день триває з 0 до 23-ї години (п. 3 Порядку №1246). Тож якщо податкова накладна була відправлена на реєстрацію у межах операційного дня, то відповідь у вигляді квитанції повинна надійти до 23-ї години того ж дня. 

В даному випадку підприємство може уникнути штрафів за несвоєчасну реєстрацію такої податкової спираючись на вищенаведений п. 201.10 ПКУ і вважати таку податкову накладну зареєстрованою. Підтвердженням факту вчасного відправлення такої податкової буде повідомлення про відправлення в ДФС.

Однак, варто зважати на те, що проблема ненадходження квитанції про реєстрацію могла  виникнути не з вини податкової, а в зв’язку з проблемами у самого платника, чи сервісу через який здійснюється відправка податкової накладної. В такому разі, якщо квитанція була відправлена податківцями вчасно і не отримана платником не з вини податківців, право на використання п. 201.10 ПКУ немає.

Порядок дій бухгалтера у даній спірній ситуацій повинен виглядати наступним чином:

  • Перевірки реєстрації податкової накладної шляхом надсилання запиту про отримання відомостей з ЄРПН;
  • Звернення до центру прийняття електронної звітності податкової платника податку;
  • Отримання індивідуальної податкової консультації щодо даної ситуації (така ІПК буде підставою для оскарження штрафів чи претензій податкової при перевірці).

Якщо платником буде відправлена на реєстрацію така податкова накладна ще раз (вже після закінчення граничного строку її реєстрації), то може виникнути наступна ситуація:

  • Така податкова не зареєструється, так як попередньо відправлена вже міститься у реєстрі (в такому випадку платник може бути спокійним);
  • Так податкова буде зареєстрована, і, відповідно, до платника податку податківцями буде застосовано штраф за несвоєчасну реєстрацію (в такому випадку платник може оскаржити рішення органу ДФС згідно ст. 56 ПКУ, на підставі п. 201.10 ПКУ та квитанції про те, що податкова накладна раніше вже була відправлена на реєстрацію).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20249
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024494
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252