Враховуючи умови запитання, слід звернути увагу на таке.
Додаток №10 до податкової декларації з ПДВ "Розрахунок сум податку на додану вартість за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальний рахунок (ДС10)" мав бути поданий у грудні 2016 року на виконання вимог Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженим наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. №21.
При поданні податкової звітності з ПДВ пакетом, тобто йдеться про подання в електронному вигляд з ЕЦП декларації з ПДВ разом з додатками, квитанції надсилаються у наступному порядку:
- квитанція №1 з інформацією про доставку податкової декларації з ПДВ (пакет документів);
- квитанція №1 на кожен додаток — з інформацією про документ (додаток до звітності — ДС10) за відповідний податковий період, який доставлено до центрального рівня ДФСУ. Також вказується про те, що документ буде оброблено у складі пакету пов'язаних документів (тобто разом з податковою декларацією з ПДВ).
Квитанція №1 також містить інформацію про необхідність подбати про прийом квитанції №2 щодо результатів перевірки та прийняття/неприйняття електронного звіту на районному рівні.
Відтак, цілком можлива ситуація, коли сама декларація (електронний звіт) приймається (зберігається на рівні ДФСУ — квитанція №1), а самі додатки чи окремі з них — ні. При цьому, квитанція №1 має містити інформацію про помилки у ДС10 чи іншу причину, що документ не доставлено. Або квитанція №2 про неприйняття ДС10 вказує на результати перевірки.
Тому, у разі якщо платник податку (СФГ) відправляв пакет документів у складі якого був додаток №10 (ДС10), то треба уважно вивчити інформацію на квитанції №1 та №2 саме по цьому додатку (не по декларації з ПДВ). І при цьому, доводити, що додаток №10 був поданий, не потрібно — про його (не)прийняття/(не)збереження будуть свідчити саме квитанції №1 та №2.
У разі, якщо СФГ прийме рішення подавати уточнюючий розрахунок, то щоб не подвоїти дані звітності з ПДВ, поданої у грудні 2016 року, уточнюючий розрахунок слід подавати з незаповненою графою 6, тобто графи 4 та 5 повинні дублюватися та відповідати показникам поданої декларації. За уточнюючим розрахунком обов'язку сплати повторно податкових зобов'язань не буде — лише штраф за несвоєчасне подання податкової звітності (разом з додатками), якщо згідно з квитанцією №1 є помилки чи не прийшла квитанція №2 саме на додаток ДС10.
Якщо декларація за даними податківців й досі вважається неприйнятою в цілому, то слід подати саму декларацію, а не уточнюючий розрахунок, але вже з порушенням строку подання, за що буде накладено штраф відповідно до п. 120.1 ПКУ в розмірі 170 грн.
Але, для того, щоби приймати рішення як вчинити в цій ситуації, слід перевірити наявність квитанції №1 та №2 саме на додатку №10 (ДС10). Також можна спробувати отримати інформацію про стан податкової звітності з ПДВ за грудень 2016 р. у кабінеті платника податків.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити