• Посилання скопійовано

Квитанції №1 та №2 приходять як щодо декларації з ПДВ, так й щодо кожного додатку до неї

В грудні 2016 р. фермерське господарство відправило декларацію з ПДВ до ДФС. За квитанцією №2 декларація прийнята - 15.01.2017 р. Проте згодом з ДФС повідомили, що немає додатку №10 до декларації, тому декларація вважається не прийнятою. Як підтвердити, що підприємство подавало всі документи (в тому числі і додаток №10)?

Враховуючи умови запитання, слід звернути увагу на таке.

Додаток №10 до податкової декларації з ПДВ "Розрахунок сум податку на додану вартість за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальний рахунок (ДС10)" мав бути поданий у грудні 2016 року на виконання вимог Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженим наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. №21.

При поданні податкової звітності з ПДВ пакетом, тобто йдеться про подання в електронному вигляд з ЕЦП декларації з ПДВ разом з додатками, квитанції надсилаються у наступному порядку:

  • квитанція №1 з інформацією про доставку податкової декларації з ПДВ (пакет документів);
  • квитанція №1 на кожен додаток — з інформацією про документ (додаток до звітності — ДС10) за відповідний податковий період, який доставлено до центрального рівня ДФСУ. Також вказується про те, що документ буде оброблено у складі пакету пов'язаних документів (тобто разом з податковою декларацією з ПДВ).

Квитанція №1 також містить інформацію про необхідність подбати про прийом квитанції №2 щодо результатів перевірки та прийняття/неприйняття електронного звіту на районному рівні.

Відтак, цілком можлива ситуація, коли сама декларація (електронний звіт) приймається (зберігається на рівні ДФСУ — квитанція №1), а самі додатки чи окремі з них — ні. При цьому, квитанція №1 має містити інформацію про помилки у ДС10 чи іншу причину, що документ не доставлено. Або квитанція №2 про неприйняття ДС10 вказує на результати перевірки.

Тому, у разі якщо платник податку (СФГ) відправляв пакет документів у складі якого був додаток №10 (ДС10), то  треба уважно вивчити інформацію на квитанції №1 та №2 саме по цьому додатку (не по декларації з ПДВ). І при цьому, доводити, що додаток №10 був поданий, не потрібно — про його (не)прийняття/(не)збереження будуть свідчити саме квитанції №1 та №2.

У разі, якщо СФГ прийме рішення подавати уточнюючий розрахунок, то щоб не подвоїти дані звітності з ПДВ, поданої у грудні 2016 року, уточнюючий розрахунок слід подавати з незаповненою графою 6, тобто графи 4 та 5 повинні дублюватися та відповідати показникам поданої декларації. За уточнюючим розрахунком обов'язку сплати повторно податкових зобов'язань не буде — лише штраф за несвоєчасне подання податкової звітності (разом з додатками), якщо згідно з квитанцією №1 є помилки чи не прийшла квитанція №2 саме на додаток ДС10.

Якщо декларація за даними податківців й досі вважається неприйнятою в цілому, то слід  подати саму декларацію, а не уточнюючий розрахунок, але вже з порушенням строку подання, за що буде накладено штраф відповідно до п. 120.1 ПКУ в розмірі 170 грн.

Але, для того, щоби приймати рішення як вчинити в цій ситуації, слід перевірити наявність квитанції №1 та №2 саме на додатку №10 (ДС10). Також можна спробувати отримати інформацію про стан податкової звітності з ПДВ за грудень 2016 р. у кабінеті платника податків.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202510
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202530
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514