• Посилання скопійовано

Відображення в декларації з ПДВ послуг з міжнародного перевезення

Платник ПДВ надав послугу з міжнародного перевезення вантажу. Така операція, з погляду платника, обкладається ПДВ за ставкою 0%. У декларації з ПДВ цю суму було відображено в рядку 2.2 «інші операції, що оподатковуються за нульовою ставкою». А після подання декларації був дзвінок із ДПС з проханням надати й додаток Д6 до такої декларації. Проте рядок 2.2 не передбачає такого застосування. Як бути платникові ПДВ?

На нашу думку, платник ПДВ у цьому разі цілком має рацію: жодного додатка Д6 до декларації з ПДВ за операцією міжнародного перевезення вантажу він подавати не повинен, а саму таку операцію відображено в декларації з ПДВ правильно.

Платник ПДВ відобразив вартість послуг з міжнародного перевезення вантажу в рядку 2.2 «інші операції, що оподатковуються за нульовою ставкою», яка відноситься до рядка 2, в якому відображаються «Операції, що оподатковуються за нульовою ставкою». Перелік операцій, які обкладаються ПДВ за ставкою 0%, встановлено в ПКУ, в тому числі у статті 195. Підпункт 195.1.3 ПКУ передбачає обкладення ПДВ за ставкою 0% операцій з постачання послуг міжнародного перевезення пасажирів і багажу, а також вантажів залізничним, автомобільним, морським, річковим і авіаційним транспортом.


При цьому перевезення вважається міжнародним, якщо воно здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом. Якщо умови, пп. 195.1.3 ПКУ перевізником дотримані, то вартість такого постачання відображається в рядку 2.2 декларації з ПДВ, що й було зроблено.

Що ж до додатка Д6, то виходячи з форм декларації з ПДВ і самого такого додатка, які затверджені наказом Мінфіну України від 25.11.2011 р. №1492, такий додаток подається тільки у разі заповнення рядків декларації 3, 4, 5 і підприємствами (організаціями) інвалідів. При заповненні рядка 2.2 декларації з ПДВ цей додаток не подається.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    Сьогодні 11:1193
  • Особливості ПДВ в разі оплати фізособою за послуги, надані бюджетній установі
    Фізособа – працівник бюджетної установи оплатила зі свого особистого банківського рахунку на рахунок ТОВ (платник ПДВ) за послуги у сфері інформатизації за укладеним із даною установою та ТОВ договору про надання послуг. Як провести даний платіж в бухобліку? Як нарахувати ПДВ, якщо є виписаний рахунок і акт про надання послуг, а оплата надійшла не з бюджетного рахунку?
    12.04.202424
  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024601
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202464
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.20241471