• Посилання скопійовано

Фінансових санкцій за нереєстрацію ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних немає, але є адміністративні

За результатами камеральної перевірки було складено акт про порушення п. 201.10 ПКУ — податкову накладну не зареєстровано в ЄРПН. Цей акт ми оскаржили. На наші заперечення із податкової надійшла відповідь. Що нам робити далі? Чи оскаржувати його далі шляхом подання скарги?

Визнання податкових зобов’язань, складання ПН та її реєстрація в ЄРПН — різні процедури, одні із багатьох, що застосовуються платниками ПДВ у процесі справляння цього податку.

ПКУ не передбачає фінансових санкцій (штрафів) за непроведення реєстрації ПН в Єдиному реєстрі. На жаль, по суті, відповідальність за чуже порушення відповідно до ПКУ несе платник податку — покупець, який втрачає право на ПК відповідно до п. 201.10 ПКУ.


Проте ст. 163-1 КпАП передбачає адміністративну відповідальність керівників та інших посадових осіб підприємств, установ, організацій за порушення ними встановленого законом порядку ведення податкового обліку. Розмір адмінштрафу становить від 5 до 10 н. м. д. г. (від 85 грн до 170 грн), а у разі повторного правопорушення, вчиненого протягом року після застосування адмінстягнення, — від 10 до 15 н. м. д. г. (від 170 грн до 255 грн).

Протоколи про ці адміністративні правопорушення складають посадові особи податкових органів, а справи розглядаються у судовому порядку (статті 221, 255 КпАП).

Щодо можливих дій підприємства у випадку, коли воно вважає, що податковий орган під час перевірки дійшов неправильних висновків, то після подання зауважень до акта перевірки та одержання відповіді на них підприємство або його посадові особи матимуть змогу оскаржувати лише винесені на підставі акта рішення.

Оскільки у цьому випадку йдеться про притягнення посадових осіб до адмінвідповідальності, вони матимуть змогу викласти свої пояснення із запереченнями щодо притягнення їх до відповідальності у протоколі про адміністративні правопорушення (додатку до нього). Пояснення особи, яка притягається до адмінвідповідальності, є доказом у справі про адмінправопорушення відповідно до ст. 251 КпАП. У разі неврахування судом таких пояснень посадові особи платника мають право оскаржити винесену судом постанову про притягнення до адмінвідповідальності в порядку, встановленому главою 24 КпАП.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    Сьогодні 13:10
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024459
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245