• Посилання скопійовано

Коди КВЕД, відсутні в формі №1-ОПП, не впливають на складення податкових накладних

У статуті підприємства (загальна система оподаткування) зазначено всі поточні види діяльності, але в реєстраційній карточці вони не зареєстровані (КВЕД). Чи можна реєструвати податкову накладну, посилаючись на статут? Чи потрібно вносити зміни про внесення видів діяльності в реєстраційну картку?

Оскільки в питанні йдеться про ПДВ, то згадаємо про те, що програмне забезпечення, що дає право на складення податкових накладних в системі СЕА має так звану “Карту підприємства”. В цій картці є відомості про юрособу-платника ПДВ, у т.ч. містить інформацію про основний КВЕД.

Відомості про основний КВЕД беруться з ЄДР юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань, куди вони попадають у тій кількості та у тому порядку, як цього бажає саме підприємство та вказує їх у реєстраційній картці при державній реєстрації юрособи чи в подальшому — при внесенні змін до переліку кодів КВЕД (зміни кодів, їх збільшення чи зменшення).

Водночас, така інформація попадає й до податкового органу. Вона може надаватись або державним реєстратором, або платником податком самостійно шляхом подання форм 1-ОПП (дод. 5 до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. №1588) та 1-ПДВ (дод. 1 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, що затверджене наказом  Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130).

При поданні форми 1-ПДВ відомості про коди КВЕД не зазначаються.

А ось при заповненні та поданні форми 1-ОПП слід вказати як основний КВЕД, так  другорядні — але їх кількість обмежується лише п'ятьма кодами КВЕД.

Таким чином, у будь-якому випадку, підприємство яке стає на облік в органах ДФС не має можливості вказати більшу кількість кодів КВЕД, ніж надається можливість самою формою.

Відповідно при здійсненні діяльності загалом підприємство керується кодами КВЕД, які наведені у статуті та в ЄДР (в ЄДР можна вказувати до 30 кодів КВЕД).

При складенні податкових накладних кількість кодів КВЕД вказаних у формі 10ОПП значення не має. Підприємство у своїй діяльності керується статутом як локальним нормативним актом. При цьому, якщо Ви здійснюєте господарську діяльність яка вказана у статуті, проте відсутня в ЄДР, то таке підприємство має можливість додати відповідний КВЕД в ЄДР (адже фіскальні органи й надалі керуються цими даними для підтвердження зв'язку витрат в бухобліку з госпдіяльністю). Але для підприємств на загальній системі це жодним чином не вплине на можливість складати податкові накладні за видом госпдіяльності, не внесеного в 1-ОПП та до ЄДР. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    Сьогодні 10:1011
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202418
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202454
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202428
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427