• Посилання скопійовано

Продаж веб-сайту та доменного імені: який код потрібно вказати в податковій накладній?

Розробка веб-сайту та реєстрація доменного імені- нематеріальний актив? Чи можна його продати? Які коди потрібно вказати при продажу в податковій накладній: код послуги чи код товару?

Для відображення в обліку сайту слід з'ясувати: чи відповідає сайт критеріям визнання нематеріального активу (далі — НА) відповідно до П(С)БО 8, чи зазначені платежі є лише платою за послуги з доступу до інформації?

До нематеріальних активів, враховуючи п.4 П(С)БО 8 може бути віднесено актив із такими ознаками:

  • актив не має матеріальної форми;
  • може бути ідентифікований (підприємство здійснює його контроль п. 2.1 Методрекомендацій обліку НА);
  • є імовірність одержання майбутніх економічних вигід;
  • вартість може бути достовірно визначена.

Отже, за дотримання вищезазначених ознак сайт визнається у бухобліку, як НА.

Облік реалізації НА відображено у таблиці. 

Включено об'єкт нематеріальних активів до групи вибуття

Зміст операції

Дебет

Кредит

сума накопиченої амортизації

133

12

залишкова вартість

286

12

Реалізація об'єктів групи вибуття

продажна вартість

36

712

ПЗ з ПДВ

712

641/ПДВ

балансова вартість групи вибуття

943

286

Якщо підприємство визначає в податковому обліку різниці, згідно з пп. 134.1.1 ПКУ, при продажу веб-сайту потрібно звернути увагу на норми п. 138.1 та п.138.2 ПКУ. Доведеться збільшити фінрезультат на суму бухгалтерської залишкової вартості під час продажу, а також зменшити фінрезультат на суму залишкової вартості визначеної у податковому обліку.

Згідно з пп.14.1.244 ПКУ під товарами зокрема маються на увазі НА і тому постачання цього товару на митній території України є оподаткованою ПДВ операцією. 

База оподаткування визначається відповідно до договірної вартості при цьому не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухобліку згідно з абз. 2 п. 188.1 ПКУ

Відповідно до п. 201.1 ПКУ на дату виникнення ПЗ платник зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін. Серед  обов'язкових реквізитів є  код товару згідно з УКТ ЗЕД (графа 3.1).

Платник ПДВ в даному випадку має право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД не повністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду. При цьому код згідно з УКТ ЗЕД зазначається на рівні позиції, підпозиції, категорії, підкатегорії відповідно до Закону "Про Митний тариф України". Серед кодів та назв товару в УКТ ЗЕД веб-сайт відсутній.

У п.16 Порядку №1307 сказано, що ДФСУ визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні ПН, щоправда і у цьому довіднику умовних кодів, такий код відсутній. Єдине подібне наближення, це код — 00502 із назвою “програмна продукція”.

Тому під час постачання веб-сайту платнику ПДВ доведеться або зазначити цей умовний код або звернутись за індивідуальною консультацією до ДФСУ. Слід зазначити, що торгово-промислова палата надає також послугу для визначення кодів товарів, хоча ця послуга є платною.

Як правило доменне ім'я (як і витрати на хостинг) надається у користування правовласником на підставі виданого сертифікату про реєстрацію. Доменне ім’я - це фактично адреса мережі Інтернет - визначений чинними в Інтернеті міжнародними стандартами цифровий та/або символьний ідентифікатор доменних імен в ієрархічній системі доменних назв (ст. 1 Закону України від 18.11.2003р. №1280-IV ). Доменне ім’я не продається, а передається в тимчасове використання, тобто за нього сплачується плата за користування і це є витратами поточного періоду та списується на фінансовий результат в кінці кожного звітного періоду. Стаття витрат залежить від цілей, для яких використовується сайт. Здебільшого такі витрати відносяться на рахунок 92 «Адміністративні витрати» або 93 «Витрати на збут».

Тому власник сайту здійснити окремо постачання доменного імені скоріше за все не зможе. У цьому випадку новому власнику сайту доведеться звернутись до правовласника і здійснити перереєстрацію тимчасового використання доменного імені.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202510
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202530
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514