• Посилання скопійовано

Зазначення кодів УКТ ЗЕД та ДКПП у податковій накладній та розрахунку коригування за новою формою

У якому порядку зазначається код УКТЗЕД для товарів та код ДКПП для послуг в податковій накладній та розрахунку коригування за новою формою?

Для зазначення цих кодів у податковій накладній призначена графа 3, яка має назву «Код» та містить три графи:

  • 3.1 (код товару згідно УКТ ЗЕД),
  • 3.2 (ознака імпортованого товару),
  • 3.3 (код послуг згідно з ДКПП).

Оновлений Порядок №1307 заповнення ПН описує заповнення цих граф так:

— графи 3.1 або 3.3 заповнюються на всіх етапах постачання товарів/послуг;

— у випадку постачання товару заповнюється графа 3.1, в якій зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД;

— у випадку постачання товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.2 проставляється позначка «Х». Деталізовано, що така позначка має бути зазначена на всіх етапах постачання імпортних товарів;

— у випадку постачання послуги заповнюється графа 3.3, в якій зазначається код послуги згідно з ДКПП.

Зверніть увагу: п. 16 Порядку №1307 визначає, що код товару згідно з УКТ ЗЕД в податковій накладній потрібно зазначати суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо). А ось щодо послуг відповідної норми в Порядку №1307 немає. Тож формально виходить, що зазначати код за ДКПП треба так, як він наводиться в цьому державному класифікаторі (а він там зазначається із розділовим знаком — крапкою). Втім, остаточне рішення щодо цього прийматимуть податківці, адже саме вони розробляють електронний шаблон податкової накладної на підставі норм Порядку №1307.

Крім того, платники ПДВ (за винятком постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України) мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП не повністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду.

Зміни в розрахунку коригування є аналогічними до змін у податковій накладній.

Так, у новій формі РК графи 4.1, 4.2 та 4.3 відповідають новим графам 3.1, 3.2, 3.3 ПН. Отже, у разі коригування сум податкових зобов'язань за операціями з постачання товарів/послуг у графі 4.1 РК буде вказуватися код таких товарів згідно з УКТ ЗЕД, або у графі 4.3 — код таких послуг згідно з ДКПП.

Зверніть увагу: оскільки Порядок №1307 не містить перехідних положень, це правило працює й у випадку, якщо в податковій накладній, до якої складається розрахунок коригування, код товарів або послуг не зазначався. Тобто РК, які реєструються починаючи з 16.03.2017 р. навіть до ПН, складених і зареєстрованих до 16.03.2017 р. (тобто за старою формою), мають містити ці коди обов'язково!

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продаж нерухомості з розстрочкою: що з ПДВ?
    Банк планує укласти з юрособою попередній договір купівлі-продажу майна (комплексу), із розстрочкою на 4 платежі на 1 рік. Це заставлене майно, яке набуте у власність у неплатника ПДВ в рахунок погашення зобов’язань за договором кредиту. Договір купівлі-продажу, перехід права власності та акт приймання передачі оформлятиметься після отримання останнього платежу. Які особливості нарахування ПДВ?
    20.05.202418
  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202444
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202432
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202418
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414