Згідно з ч. 1 ст. 901 ЦКУ за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі виконання (вчинення) певної дії або здійснення певної діяльності. Замовник зобов'язується оплатити виконавцеві цю послугу, якщо інше не встановлено договором. Також згідно з ч. 1 ст. 903 ЦКУ, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Отже, порядок та строки оплати послуг встановлюються нормами ЦКУ для відповідного виду договору, а також самим договором між виконавцем та замовником. Якщо в договорі передбачено строк оплати 10 днів з дати закінчення робіт, то й оплата має здійснюватися саме в цей строк, без будь-яких інших умов, не передбачених договором. Тобто в даному випадку дії замовника неправомірні.
З іншого боку, в договорі можна передбачити й інші строки реєстрації податкових накладних постачальником (звісно, вони мають бути менше строків, встановлених п. 201.10 ПКУ), а також встановити умови оплати послуг залежно від факту реєстрації податкової накладної. Норми ЦКУ не забороняють це робити, а також ці умови не визначено як нікчемні.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити