З умов запитання розуміємо, що предметом договору є майнові права (ч. 2 ст. 656 ЦКУ). Майнові права є неспоживною річчю і відносяться до майна (ст. 190 ЦКУ).
За договором купівлі-продажу майнових прав на нерухомість здійснюється не придбання самого об’єкта нерухомості, а лише майнові права на таку нерухомість. Інвестор купує право набути у власність об'єкт інвестування після здачі його в експлуатацію. Факт передачі готового об'єкта інвестування здійснюється після здачі об’єкта в експлуатацію, що підтверджується актом приймання-передачі (додатково див. погляд податкової щодо першого постачання об'єктів житлового фонду (квартир) від 19.07.2016 р. №15532/6/99-99-15-03-02-15).
Відповідно до п. 201.1 ПКУ реквізит “опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг” є одним із обов'язкових реквізитів ПН, до нього слід відноситись уважно. Але при складані ПН потрібно виходити, з того що предметом договору купівлі-продажу є саме майнові права на нерухоме майно.
Згідно з п. 16 Порядком №1307 до розділу Б податкової накладної:
- до графи 2 “номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця)” вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг. Порядком №1307 не уточнюється як заповнити цей реквізит у випадку продажу майнових прав. Тому, на наш погляд, буде правильно зазначити саме формулювання предмету договору, наприклад “майнові права на отримання_____ кв. м площ в об'єкті будівництва за адресою ________”;
- у графах 4 та 5 “одиниця виміру товарів/послуг” зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО (графа 4) та код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО (графа 5).
При купівлі-продажу майнових прав на нерухомість буде невірно зазначати коди одиниць вимірювання та одиниць обліку коду 19 — будівництво, тому що самого об’єкта нерухомості ще не має, відповідно вказувати “кв. м.” або “тис. кв. м” не правильно. На нашу думку, у графі 4 можна зазначити “грн”, адже майнові права можна виміряти в грошовому вираженні.
У графі 5 код відповідної одиниці вимірювання - 2454.
Але, якщо договором передбачено іншу одиницю виміру, вказати треба буде саме її. Таким чином, в графі 5 треба буде зазначити код, передбачений для обраної одиниці виміру (якщо він є в КСПОВО). Якщо одиниця виміру умовна і такого коду немає, ця графа не заповнюється;
- у графі 6 “кількість (об'єм, обсяг) постачання товарів/послуг” зазначається обсяг поставки відповідно до зазначеного в договорі. Якщо одиницею виміру в графі 4 зазначено гривню, в графі 6 заповнюється за аналогією до роз’яснень податківців, наведених тут. У разі складання податкової накладної на повне постачання майнових прав або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається «1». У разі складання податкової накладної на суму попередньої оплати частини вартості майнових прав у графі 6 зазначається відповідна частка оплаченого товару у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості майнових прав у графі 6 вказується число «0,5».
Відповідно, у графі 7 податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці майнових прав без урахування ПДВ у гривнях з копійками.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити