• Посилання скопійовано

Складання податкової накладаної при постачанні майнових прав на нерухомість

Як правильно заповнити податку накладну за договором купівлі-продажу майнових прав на нерухомість, що потрібно зазначати в графах 2, 4-6 табличної частини такої податкової накладної?

З умов запитання розуміємо, що предметом договору є  майнові права (ч. 2 ст. 656 ЦКУ). Майнові права є неспоживною річчю і відносяться до майна (ст. 190 ЦКУ).

За договором купівлі-продажу майнових прав на нерухомість здійснюється не придбання самого об’єкта нерухомості, а лише майнові права на таку нерухомість. Інвестор купує право набути у власність об'єкт інвестування після здачі його в експлуатацію. Факт передачі готового об'єкта інвестування здійснюється після здачі об’єкта в експлуатацію, що підтверджується актом приймання-передачі (додатково див. погляд податкової щодо першого постачання об'єктів житлового фонду (квартир) від 19.07.2016 р. №15532/6/99-99-15-03-02-15). 

Відповідно до п. 201.1 ПКУ реквізит “опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг” є одним із обов'язкових реквізитів ПН, до нього слід відноситись уважно. Але при складані ПН потрібно виходити, з того що предметом договору купівлі-продажу є саме майнові права на нерухоме майно. 

Згідно з п. 16 Порядком №1307 до розділу Б податкової накладної:

  • до графи 2 “номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця)” вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг. Порядком №1307 не уточнюється як заповнити цей реквізит у випадку продажу майнових прав. Тому, на наш погляд, буде правильно зазначити саме формулювання предмету договору, наприклад “майнові права на отримання_____ кв. м площ в об'єкті будівництва за адресою ________”;
  • у графах 4 та 5 “одиниця виміру товарів/послуг” зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО (графа 4) та код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО (графа 5).

При купівлі-продажу майнових прав на нерухомість буде невірно зазначати коди одиниць вимірювання та одиниць обліку коду 19 — будівництво, тому що самого об’єкта нерухомості ще не має, відповідно вказувати “кв. м.” або “тис. кв. м”  не правильно. На нашу думку,  у графі 4 можна зазначити “грн”, адже майнові права можна виміряти в грошовому вираженні.

У графі 5  код відповідної одиниці вимірювання - 2454.

Але, якщо договором передбачено іншу одиницю виміру, вказати треба буде саме її. Таким чином, в графі 5 треба буде зазначити код, передбачений для обраної одиниці виміру (якщо він є в КСПОВО). Якщо одиниця виміру умовна і такого коду немає, ця графа не заповнюється;

  • у графі 6 “кількість (об'єм, обсяг) постачання товарів/послуг” зазначається обсяг поставки відповідно до зазначеного в договорі. Якщо одиницею виміру в графі 4 зазначено гривню, в графі 6 заповнюється за аналогією до роз’яснень податківців, наведених тут. У разі складання податкової накладної на повне постачання майнових прав або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається «1». У разі складання податкової накладної на суму попередньої оплати частини вартості майнових прав у графі 6 зазначається відповідна частка оплаченого товару у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості майнових прав у графі 6 вказується число «0,5».

Відповідно, у графі 7 податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці майнових прав без урахування ПДВ у гривнях з копійками.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.20246253
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202426
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024255