• Посилання скопійовано

Складання податкової накладаної при постачанні майнових прав на нерухомість

Як правильно заповнити податку накладну за договором купівлі-продажу майнових прав на нерухомість, що потрібно зазначати в графах 2, 4-6 табличної частини такої податкової накладної?

З умов запитання розуміємо, що предметом договору є  майнові права (ч. 2 ст. 656 ЦКУ). Майнові права є неспоживною річчю і відносяться до майна (ст. 190 ЦКУ).

За договором купівлі-продажу майнових прав на нерухомість здійснюється не придбання самого об’єкта нерухомості, а лише майнові права на таку нерухомість. Інвестор купує право набути у власність об'єкт інвестування після здачі його в експлуатацію. Факт передачі готового об'єкта інвестування здійснюється після здачі об’єкта в експлуатацію, що підтверджується актом приймання-передачі (додатково див. погляд податкової щодо першого постачання об'єктів житлового фонду (квартир) від 19.07.2016 р. №15532/6/99-99-15-03-02-15). 

Відповідно до п. 201.1 ПКУ реквізит “опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг” є одним із обов'язкових реквізитів ПН, до нього слід відноситись уважно. Але при складані ПН потрібно виходити, з того що предметом договору купівлі-продажу є саме майнові права на нерухоме майно. 

Згідно з п. 16 Порядком №1307 до розділу Б податкової накладної:

  • до графи 2 “номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця)” вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг. Порядком №1307 не уточнюється як заповнити цей реквізит у випадку продажу майнових прав. Тому, на наш погляд, буде правильно зазначити саме формулювання предмету договору, наприклад “майнові права на отримання_____ кв. м площ в об'єкті будівництва за адресою ________”;
  • у графах 4 та 5 “одиниця виміру товарів/послуг” зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО (графа 4) та код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО (графа 5).

При купівлі-продажу майнових прав на нерухомість буде невірно зазначати коди одиниць вимірювання та одиниць обліку коду 19 — будівництво, тому що самого об’єкта нерухомості ще не має, відповідно вказувати “кв. м.” або “тис. кв. м”  не правильно. На нашу думку,  у графі 4 можна зазначити “грн”, адже майнові права можна виміряти в грошовому вираженні.

У графі 5  код відповідної одиниці вимірювання - 2454.

Але, якщо договором передбачено іншу одиницю виміру, вказати треба буде саме її. Таким чином, в графі 5 треба буде зазначити код, передбачений для обраної одиниці виміру (якщо він є в КСПОВО). Якщо одиниця виміру умовна і такого коду немає, ця графа не заповнюється;

  • у графі 6 “кількість (об'єм, обсяг) постачання товарів/послуг” зазначається обсяг поставки відповідно до зазначеного в договорі. Якщо одиницею виміру в графі 4 зазначено гривню, в графі 6 заповнюється за аналогією до роз’яснень податківців, наведених тут. У разі складання податкової накладної на повне постачання майнових прав або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається «1». У разі складання податкової накладної на суму попередньої оплати частини вартості майнових прав у графі 6 зазначається відповідна частка оплаченого товару у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості майнових прав у графі 6 вказується число «0,5».

Відповідно, у графі 7 податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці майнових прав без урахування ПДВ у гривнях з копійками.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243241
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024220