• Посилання скопійовано

Поповнили рахунок в СЕА, а інформації у ДФС ще не має: наслідки

Підприємство для реєстрації податкової накладної та розрахунку коригування поповнило рахунок в СЕА після обіду. На наступний день у витязі з СЕА інформація щодо поповнення відсутня. У підприємства є податкова накладна, строк своєчасної реєстрації якої вже закінчується. Як бути у цьому випадку? Чи буде притягнуто до відповідальності такого платника ПДВ?

На жаль, така ситуація з СЕА відбувається дуже часто.

 

Дії платника ПДВ

Порядок електронного адміністрування ПДВ затверджено постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569.

В Порядку №569 конкретних строків для поповнення рахунку СЕА не встановлено, не встановлено їх й в ПКУ.

Також звертаємо увагу, що на підставі п. 13 Порядку №569 платник ПДВ має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка (в тому числі додаткових електронних рахунків), а також суму ПДВ, на яку він має право зареєструвати ПН та РК в ЄРПН.

У п. 14 Порядку №569 вказано, що казначейство подає ДФС в розрізі платників податку інформацію про суми поповнення електронних рахунків (в тому числі додаткових електронних рахунків) та залишків на таких рахунках.

Але, в який строк воно має повідомляти не вказано.

Чому ДФС не бачить поповнених коштів на наступний день після поповнення не відомо нікому.

Для свого захисту потрібно мати квитанцію про неможливість зареєструвати ПН та підклеєну копію платіжного доручення та виписку банку про рух коштів за день поповнення рахунку в СЕА.

І ще одна порада, щоб не ризикувати в наступному разі, варто поповнювати рахунок в СЕА заздалегідь, хоча б за 3-5 днів до граничного строку реєстрації відповідної ПН.

 

Доля штрафу

Але ДФС при несвоєчасній реєстрації ПН все одно буде наполягати на штрафних санкціях, тому що несвоєчасна реєстрація ПН з вини ДФС не звільняє платника ПДВ від відповідальності, встановленої ст. 120-1 ПКУ.

 

Відстоювання своїх інтересів

Свої права платник ПДВ зможе відстоювати у суді, ґрунтуючись на документальних доказах неможливості зареєструвати ПН не зі своєї вини та на підставі норми п. 5 ст. 45 Бюджетного кодексу: податки і збори та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202425
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 722
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432