• Посилання скопійовано

Пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту

Частину ПДВ включено до зведеної податкової накладної і включено до податкового зобов’язання за грудень 2016 р., але з'ясувалось, що основний засіб можна використовувати лише для виробництва продукції, що оподатковується ПДВ. Чи можна відкоригувати податкові зобов’язання?

ЗапитанняПідприємство – платник ПДВ випускає продукцію, що оподатковується ПДВ, а також таку, що звільнена від оподаткування ПДВ. У грудні 2015 р. було придбано виробничий основний засіб подвійного призначення і отримано податкову накладну за цією операцією. Згідно з п. 199.1  ПКУ частину ПДВ було включено до зведеної податкової накладної і включено до податкового зобов’язання за грудень 2016 р. Пізніше стало відомо, що основний засіб можна використовувати тільки для виробництва продукції, що оподатковується ПДВ. Чи можна відкоригувати податкові зобов’язання в зв'язку з з'ясуванням призначення основного засобу?

Відповідь:

На нашу думку, так.

Зверніть увагу, що за нормами п. 199.1 ПКУ, якими скористалося підприємство при визнанні ПЗ з ПДВ, виникають вони не при придбанні ОЗ, а «в разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні». Якщо такого використання у звітному періоді придбання ОЗ не було, формально, підстав для визнання ПЗ не було. Тож, ПЗ з ПДВ були визнані зайво і їх слід відсторнувати. Як це зробити? 

Спочатку слід анулювати зареєстровану зведену податкову накладну. Для цього, відповідно до п. 192.1 ПКУ, складається розрахунок коригування, у якому зазначається причина його складання «Виправлення помилки» і у табличній частині слід зазначити кількість ОЗ, за якими нараховано ПЗ, зі знаком «мінус». Оскільки така податкова накладна була складена платником податку на себе, то і реєструвати такий розрахунок коригування, незважаючи на те, що він зменшує суму ПЗ з ПДВ, має сам платник податку. 

Далі слід подати уточнюючий розрахунок до декларації, у якій було зазначено такі ПЗ з ПДВ і зменшити їх. При цьому відображати у декларації за поточний період зареєстрований розрахунок коригування не потрібно, адже йдеться не про зміну суми ПЗ, а про анулювання зайво зареєстрованої податкової накладної, показники якої будуть видалені із раніше поданої декларації уточнюючим розрахунком. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202420
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 685
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432