Запитання: Підприємство – платник ПДВ випускає продукцію, що оподатковується ПДВ, а також таку, що звільнена від оподаткування ПДВ. У грудні 2015 р. було придбано виробничий основний засіб подвійного призначення і отримано податкову накладну за цією операцією. Згідно з п. 199.1 ПКУ частину ПДВ було включено до зведеної податкової накладної і включено до податкового зобов’язання за грудень 2016 р. Пізніше стало відомо, що основний засіб можна використовувати тільки для виробництва продукції, що оподатковується ПДВ. Чи можна відкоригувати податкові зобов’язання в зв'язку з з'ясуванням призначення основного засобу?
Відповідь:
На нашу думку, так.
Зверніть увагу, що за нормами п. 199.1 ПКУ, якими скористалося підприємство при визнанні ПЗ з ПДВ, виникають вони не при придбанні ОЗ, а «в разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні». Якщо такого використання у звітному періоді придбання ОЗ не було, формально, підстав для визнання ПЗ не було. Тож, ПЗ з ПДВ були визнані зайво і їх слід відсторнувати. Як це зробити?
Спочатку слід анулювати зареєстровану зведену податкову накладну. Для цього, відповідно до п. 192.1 ПКУ, складається розрахунок коригування, у якому зазначається причина його складання «Виправлення помилки» і у табличній частині слід зазначити кількість ОЗ, за якими нараховано ПЗ, зі знаком «мінус». Оскільки така податкова накладна була складена платником податку на себе, то і реєструвати такий розрахунок коригування, незважаючи на те, що він зменшує суму ПЗ з ПДВ, має сам платник податку.
Далі слід подати уточнюючий розрахунок до декларації, у якій було зазначено такі ПЗ з ПДВ і зменшити їх. При цьому відображати у декларації за поточний період зареєстрований розрахунок коригування не потрібно, адже йдеться не про зміну суми ПЗ, а про анулювання зайво зареєстрованої податкової накладної, показники якої будуть видалені із раніше поданої декларації уточнюючим розрахунком.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись