• Посилання скопійовано

Відповідальність за незазначення в ф. №20-ОПП земельної ділянки

ДФС у запиті зазначає: оскільки у підприємства є земля, яка не зазначена в ф. №20-ОПП, то до основних фондів вона не належить. А тому обсяги реалізації сільгосппродукції, вирощеної на ній, мають відображатися в загальній декларації з ПДВ. Чи правильно це? Що загрожує за не зазначення цієї ділянки в ф. №20-ОПП?

ЗапитанняВід ДФС отримано запит, в якому вказано, що за результатами аналізу податкової інформації в звітному періоді (квітень 2016 р.) було здійснено операції, зазначені в спецдекларації.  Дійсно, підприємство в цьому звітному періоді здійснило поставки сільгосппродукції і відобразило їх належним чином в спецдекларації.  Але далі орган ДФС робить посилання на Наказ Мінфіну від 09.12.2011 р. №1588, згідно з п. 8.1, 8.2, 8.4 якого  робить висновок, що оскільки у підприємства є земельна ділянка, яка не зазначена в ф. №20-ОПП, то до основних фондів така земельна ділянка не належить. Тому, обсяги реалізації сільгосппродукції, вирощеної на такій ділянці, повинні відображатися в загальній декларації з ПДВ. Чи праві податківці? Що загрожує платнику за не зазначення земельної ділянки в ф. №20-ОПП?

Відповідь

Відповідно до п. 5 р. І Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. №21 (далі – Порядок №21) платники податку, які згідно зі ст. 209 ПКУ застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, крім декларації 0110, подають податкову декларацію з позначкою "0121"/"0122"/"0123", яка є невід'ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого указаною статтею.

Підпунктом 2 п. 3 розд. V Порядку №21 визначено, що у рядку 1.1 декларації 0121 - 0123 вказуються ВИКЛЮЧНО операції з постачання сільськогосподарським підприємством вироблених/наданих сільськогосподарських товарів/послуг на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах.

Таким чином, відповідно до Порядку №21 у декларації зі спецрежиму з ПДВ слід вказувати операції з постачання сільсьгосподарськими товарами (послугами) , що відповідають визначенню у п. 209.7 ПКУ*, та якщо такі товари (послуги) вирощені на власних чи орендованих земельних ділянках.

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (ст. 125 ЗКУ).

Державна реєстрація права власності та оренди землі здійснюється згідно з Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2012 р. №1051. Жодних вимог щодо подання в орган ДФС форми №20-ОПП для проведення реєстрації таких прав цим Порядком не встановлено.

Отже, навіть якщо платник податків не подав до органу ДФС форму №20-ОПП із зазначеною в ній земельною ділянкою, така земельна ділянка є власною або орендованою за умовою державної реєстрації відповідного права.

Тому, ми вважаємо, що непроінформування податківців (шляхом неподання форми №20-ОПП) щодо об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням, тобто щодо земельних ділянок, на яких вирощується сільгосптовари, не є підставою для визнання операцій із постачання таких товарів як таких, що не стосуються спецрежиму.

За неповідомлення про об’єкти, повязані із оподаткуванням, законодавством передбачена окрема відповідальність – це 510 гривень за перше порушення і 1020 грн за наступні порушення відповідно до п. 117.1 ПКУ. Накладання інших видів/розмірів штрафних санкцій за неподання форми №20-ОПП законодавством не передбачено.

_____________________________

* П. 209.7 ПКУ:

Сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1 - 24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до пункту 209.17 цієї статті поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються, безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при реалізації товару за ціною нижче собівартості придбання
    Підприємством укладено угоду з Фондом ГО на постачання імпортного обладнання. Договір без ПДВ. При розмитнені підприємство сплатило ПДВ 228 855 грн. Наш замовник стверджує, що ми можемо компенсувати ПДВ за рахунок ПК з ПДВ, а їм продати без ПДВ. Чи входить в собівартість товару «імпортне» ПДВ? Оскільки ціна по договору 1 328 488 без ПДВ, а митна вартість з ПДВ 1 373 130 грн, чи можливо реалізувати обладнання по договірній ціні, якщо вона нижче собівартості?
    Сьогодні 13:064
  • Чи можна скласти ПН за щоденним підсумком при продажу подарункових сертифікатів, якщо іх продають через ПРРО?
    При здійсненні операцій з продажу подарункових сертифікатів постачальник (платник ПДВ) має право на складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій
    Сьогодні 12:111
  • Відображення у декларації з ПДВ операції з придбання та продажу товару за межами митної території України
    Операції з придбання та продажу товару за межами митної території України у податковій декларації з ПДВ не відображаються
    Сьогодні 10:452
  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202522
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202536