Згідно з п. 201.11 ПКУ підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, зокрема є готельний рахунок. В такому рахунку повинна бути зазначена загальна сума платежу, сума податку та податковий номер продавця.
Крім цього, на вимогу п. 201.11-1 Кодексу платник податку веде реєстр документів на підставі яких суми податку відображаються у складі податкового кредиту без підтвердження суми ПДВ податковою накладною. Затвердженої форми реєстру не має, як і не має окремих вимог, щодо порядку ведення такого реєстру. Хоча платник податку може за власним бажанням обліковувати зазначені документи, використовуючи форму Реєстру виданих та отриманих податкових накладних, яка діяла до 01.01.2015 р. (наказ Мінфіну від 22.09.2014 р. №958). До органів ДПІ такий реєстр не подається, він ведеться виключно для внутрішнього обліку сум ПДВ, які відображаються у складі податкового кредиту без податкових накладних.
Зверніть увагу, правило збереження податкового кредиту протягом 365 к. д. у цьому випадку не діє. Відповідно до п. 198.6 ПКУ протягом 365 к. д. можна відобразити суми ПДВ у складі податкового кредиту тільки за зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними. Отже, не складно зробити висновок, що якщо готельний рахунок приміром датований 11 квітня 2016 р., то, відповідно до ПКУ, суми ПДВ є складовою податкового кредиту платника тільки за квітень 2016 р.
Але це правило, на думку податківців, не діє, якщо готельний рахунок працівник надає після завершення відрядження разом із авансовим звітом. В такому випадку роботодавець може віднести суму ПДВ до податкового кредиту в звітному періоді, в якому подано авансовий звіт (див., наприклад, лист МГУ ДФСУ від 16.12.2015 р. №27154/10/28-10-06-11).
У додатку 5 до декларації з ПДВ в розділі ІІ таблиц 2 дані за таким готельним рахунком відображаються наступним чином:
- у графі 2 зазначається ІПН готелю
- у графі 3 зазначається період його складання (наприклад, якщо рахунок складено у квітні 2016 р., зазначається 04.2016)
- графа 4 не заповнюється
- у графі 5 зазначається вартість готельних послуг без урахування ПДВ
- у графі 6 зазначається сума ПДВ (за ставкою 20%).
Суми із граф 5 та 6 є складовою рядка 10.1 колонок А та Б декларації з ПДВ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити