• Посилання скопійовано

Податківці самі роблять взаємозалік між податками, якщо при перевірці від’ємна сума ПДВ підтверджена

Підприємство прийняло рішення направити суму накопиченого від’ємного значення в рахунок податкового боргу з податку на прибуток. Чи можуть податківці зменшити цю суму в ході перевірки?

Можливість зарахування відємного значення ПДВ у рахунок сплати інших податків дає оновлена з 1 січня 2016 року редакція п. 43.4 та п. 200.12 ПКУ. В такому випадку слід відображати суму, яку платник ПДВ має намір зарахувати в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, які сплачуються до держбюджету в ряд. 20.2.2 декларації з ПДВ. Якщо є бажання зарахувати суму бюджетного відшкодування в рахунок сплати ПЗ чи податкового боргу з інших податків, слід заповнити частину поля «б» в таблиці 3 додатка Д4.

Заповнена декларація з ПДВ, у складі якої подається Д4, проходить автоматичний контроль відповідності до норм п. 200-1.5 та п. 200-1.6 ПКУ на етапі реєстрації податкової звітності з ПДВ. Показник ∑ ПопРах зменшиться на суму, яку платник ПДВ зазначить під табл. 2 Д4 (або на поточний рахунок, або до бюджету), а після 30 числа (10 днів на сплату самостійно узгоджених ПЗ з ПДВ) податківці сформують реєстр на повернення коштів.

Отже, першим етапом бюджетного відшкодування є реєстрація заяви на бюджетне відшкодування. Отримавши від платника податків декларацію з ПДВ, Д3, Д4 та оригінали митних декларацій  (п. 200.8 ПКУ), податківці мають протягом операційного дня зареєструвати  заяву на бюджетне відшкодування або в реєстрі заяв платників ПДВ, що відповідають критеріям п. 200.19 ПКУ або в реєстрі платників ПДВ, що не відповідають цим критеріям. Передбачається, що в реєстри заяви в хронологічному порядку (без будь-якого ручного втручання у побудову черги заяв) мають включатися в реєстри та проходити всі стадії аж до повернення коштів платнику ПДВ. 

Після того, як вирішиться приналежність заяви до конкретного реєстру, протягом 30 к. д. після граничного строку подання звітності, повинна бути проведена камеральна перевірка. Після її закінчення вважається, що сума бюджетного відшкодування є узгодженою (п. 200.10 ПКУ).

У випадку, якщо від’ємне значення сформоване за рахунок операцій:

1) що мали місце до 1 липня 2015 р. та не підтверджені документальними перевірками,

2) придбання товарів та послуг у платників ПДВ – спецрежимників до 1 січня 2016 р., підприємство очікує документальна перевірка (п. 200.11 ПКУ, п. 37 підр. 2 розд. ХХ ПКУ). 

Для того, щоб провести залік між податками, від’ємна сума ПДВ має бути підтверджена в ході камеральної перевірки. І тільки після підтвердження цієї суми податковим органом податківці самостійно роблять такий взаємозалік.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.20245993
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202426
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024254