• Посилання скопійовано

Відображаємо в Декларації з ПДВ корегування за ВМД

В податковий кредит в декларації за серпень включено ПДВ за тимчасовою митною декларацією, а в вересні вже за постійною було відкореговано податковий кредит в сторону зменшення на 35 тис. грн. Більше ВМД в вересні не було, наступне розмитнення відбулось в грудні. В ряд. 12.1.1 Декларації з ПДВ від’ємне значення не ставиться. Коли відображати корегування за ВМД?

Підприємство правильно включило до податкового кредиту за серпень ПДВ за тимчасовою митною декларацією (далі - МД). У разі здійснення операцій із ввезення на митну територію України товарів до податкового кредиту відносяться суми з ПДВ на підставі МД, оформленої відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (п. 201.12 ПКУ). Не має виключень і щодо  тимчасових МД – вони також дають право на включення ПДВ до податкового кредиту. Згідно з п. 1 ст. 248 МКУ (Митний кодекс України від 13.03.2012 р. №4495-VI) митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою МД або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.

Якщо декларант або уповноважена ним особа не володіє точними відомостями про характеристики товарів, необхідні для заповнення МД у звичайному порядку, вона може подати органу доходів і зборів  тимчасову МД на такі товари за умови, що вона містить дані, достатні для поміщення їх у заявлений митний режим, та під зобов’язання про подання додаткової декларації у строк не більше 45 днів з дати оформлення тимчасової МД (п. 1 ст. 260 МКУ).

Зазначимо, щодо питання права на податковий кредит за тимчасовими МД податківці лише останнім часом змінили свою думку та погодились з вищезазначеними твердженнями. Підтвердженням цього є роз’яснення фіскальних консультантів в ЗІР (підкатегорія 101.16) (Відповідь на запитання: «Чи відносить платник ПДВ до податкового кредиту суми ПДВ на підставі тимчасових митних декларацій?»).

В періоді, в якому відбулось оформлення МД у звичайному режимі може відбутися зміна митної вартості імпортних товарів – що й бачимо в умові запитання. Зміна митної вартості імпортних товарів та внесення цих змін до МД відповідно до п. 37 Положення №450 (Положення про митні декларації, затверджене Постановою КМУ від 21.05.2012 р. №450) вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення контролюючим органом аркуша коригування. Такий аркуш коригування заповнюється на підставі норми п. 3 Порядку №1145 (Порядок оформлення аркуша коригування, затвердженого наказом МФУ від 06.11.2012 р. №1145). Оформлений контролюючим органом аркуш коригування є невід'ємною частиною відповідної МД.

Яким чином підприємство має відкоригувати задекларований податковий кредит у разі, якщо відбулася така зміна митної вартості? Податківці пропонують наступний алгоритм дій: « …у підприємства є можливість подати уточнюючий розрахунок до податкової декларації з ПДВ того періоду, в якому включено до податкового кредиту суму ПДВ по митній декларації. В даному уточнюючому розрахунку слід відкоригувати обсяг придбання та податок на додану вартість, сплачений митним органам (рядок 12.1 декларації).» (див. лист ГУ ДФС у Харківській області від 25.09.2015 №3147/10/20-40-15-01-15).

Дійсно, чинною формою податкової декларації з ПДВ (форма та порядок заповнення затверджені наказом МФУ від 23.09.2014 №966) не передбачено окремого рядка для відображення коригування податкового кредиту для операцій із ввезення товарів на митну територію України (р. 12.1 податкової декларації з ПДВ). Зазначимо, що помилки при складанні декларації з ПДВ за серпень платником не було допущено, а тому поради фіскальної служби в даному випадку не дуже доречні. В той же час, на жаль, іншого способу виправлення показників декларації з ПДВ наразі не має

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20242
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024468
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245