• Посилання скопійовано

Відображаємо в Декларації з ПДВ корегування за ВМД

В податковий кредит в декларації за серпень включено ПДВ за тимчасовою митною декларацією, а в вересні вже за постійною було відкореговано податковий кредит в сторону зменшення на 35 тис. грн. Більше ВМД в вересні не було, наступне розмитнення відбулось в грудні. В ряд. 12.1.1 Декларації з ПДВ від’ємне значення не ставиться. Коли відображати корегування за ВМД?

Підприємство правильно включило до податкового кредиту за серпень ПДВ за тимчасовою митною декларацією (далі - МД). У разі здійснення операцій із ввезення на митну територію України товарів до податкового кредиту відносяться суми з ПДВ на підставі МД, оформленої відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (п. 201.12 ПКУ). Не має виключень і щодо  тимчасових МД – вони також дають право на включення ПДВ до податкового кредиту. Згідно з п. 1 ст. 248 МКУ (Митний кодекс України від 13.03.2012 р. №4495-VI) митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою МД або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.

Якщо декларант або уповноважена ним особа не володіє точними відомостями про характеристики товарів, необхідні для заповнення МД у звичайному порядку, вона може подати органу доходів і зборів  тимчасову МД на такі товари за умови, що вона містить дані, достатні для поміщення їх у заявлений митний режим, та під зобов’язання про подання додаткової декларації у строк не більше 45 днів з дати оформлення тимчасової МД (п. 1 ст. 260 МКУ).

Зазначимо, щодо питання права на податковий кредит за тимчасовими МД податківці лише останнім часом змінили свою думку та погодились з вищезазначеними твердженнями. Підтвердженням цього є роз’яснення фіскальних консультантів в ЗІР (підкатегорія 101.16) (Відповідь на запитання: «Чи відносить платник ПДВ до податкового кредиту суми ПДВ на підставі тимчасових митних декларацій?»).

В періоді, в якому відбулось оформлення МД у звичайному режимі може відбутися зміна митної вартості імпортних товарів – що й бачимо в умові запитання. Зміна митної вартості імпортних товарів та внесення цих змін до МД відповідно до п. 37 Положення №450 (Положення про митні декларації, затверджене Постановою КМУ від 21.05.2012 р. №450) вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення контролюючим органом аркуша коригування. Такий аркуш коригування заповнюється на підставі норми п. 3 Порядку №1145 (Порядок оформлення аркуша коригування, затвердженого наказом МФУ від 06.11.2012 р. №1145). Оформлений контролюючим органом аркуш коригування є невід'ємною частиною відповідної МД.

Яким чином підприємство має відкоригувати задекларований податковий кредит у разі, якщо відбулася така зміна митної вартості? Податківці пропонують наступний алгоритм дій: « …у підприємства є можливість подати уточнюючий розрахунок до податкової декларації з ПДВ того періоду, в якому включено до податкового кредиту суму ПДВ по митній декларації. В даному уточнюючому розрахунку слід відкоригувати обсяг придбання та податок на додану вартість, сплачений митним органам (рядок 12.1 декларації).» (див. лист ГУ ДФС у Харківській області від 25.09.2015 № 3147/10/20-40-15-01-15).

Дійсно, чинною формою податкової декларації з ПДВ (форма та порядок заповнення затверджені наказом МФУ від 23.09.2014 №966) не передбачено окремого рядка для відображення коригування податкового кредиту для операцій із ввезення товарів на митну територію України (р. 12.1 податкової декларації з ПДВ). Зазначимо, що помилки при складанні декларації з ПДВ за серпень платником не було допущено, а тому поради фіскальної служби в даному випадку не дуже доречні. В той же час, на жаль, іншого способу виправлення показників декларації з ПДВ наразі не має

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024929
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202428
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249095
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202434