• Посилання скопійовано

Підтвердженням, що продавець – платник ПДВ, є витяг з Реєстру, який оприлюднюється на сайті ДФС

Юрособа - платник ПДВ та податку на прибуток проводить розрахунки через РРО. Покупці для звітності, крім чеку, майже завжди вимагають витяги з ЄДРПОУ та реєстру платників ПДВ. Чи необхідно надавати копії цих документів? Якщо ні, то чим це вмотивовано? Всі зазначені реєстри є у відкритому доступі, а також їх розміщено у «Куточку споживача».

Зазначимо, що відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 № 1023-XIІ споживач - фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов'язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника.

Тож для фізосіб, які придбають товар для себе достатньо інформації у «Куточку споживача».

Але для юросіб для правильного ведення їх обліку та оподаткування операцій з придбання товарів потрібно мати у наявності відповідний витяг з Єдиного реєстру державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та витяг з реєстру платників ПДВ.

На сьогодні виписки, витяги та довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців в паперовій та електронній формах відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» мають однакову юридичну силу. Оскільки зараз так й залишаються два способи їх надання, то покупці мають права звертатися до постачальників щодо отримання від них відповідних витягів.

Підтвердженням, що підприємство є платником ПДВ, є витяг з реєстру платників ПДВ. Порядок отримання такого витягу встановлено у п. 7.4 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, яке затверджено наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130

Зверніть увагу, що витяг діє до внесення змін до реєстру платників ПДВ.

Отже, для покупців товару та інших контрагентів підтвердженням, що продавець є платником ПДВ, вважається саме витяг із реєстру платників ПДВ. Разом з тим слiд зауважити, що отримання всiма платниками ПДВ витягу iз Реєстру не є обов’язковим. Данi iз Реєстру щоденно оприлюднюються на офiцiйному веб-порталi ДФС (www.sfs.gov.ua). За запитом в електроннiй формi платнику ПДВ можуть бути наданi довiдки iз Реєстру про реєстрацiю його контрагентiв як платникiв ПДВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202422
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 708
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432