Перш за все, Додаток 5 не має статусу самостійного документу – про це свідчить навіть його назва. Тобто він може подаватись тільки як Додаток до самої Декларації з ПДВ або, як і зазначеному випадку, як Додаток до уточнюючої Декларації з ПДВ.
Таким чином, для виправлення помилки в Додатку 5 до Декларації з ПДВ потрібно подати уточнюючу Декларацію з ПДВ та Додаток 5 до цієї декларації. В уточнюючій декларації вказуємо звітний період (період коли подаємо уточнюючу декларацію) та період, який будемо коригувати. Зверніть увагу: уточнююча декларація вимагає заповнення у графі 4 усіх рядків, які були заповнені в декларації, до якої вноситься уточнення (в зазначеному випадку – в декларації, в додатку до якої виправляється помилка).
Якщо виправлення помилки в Додатку 5 не призведе до зміни показників самої декларації, то треба заповнити даними, наведеними у графі 4, і графу 5 декларації. В результаті графа 6 уточнюючої декларації буде не заповненою. Якщо ж такі виправлення призведуть до змін у декларації, то в графі 5 слід навести правильні показники (тобто, навести в ній правильні значення усіх рядків, які мали б бути заповнені в декларації, якщо б вона була складена без помилок). В результаті в графі 6 буде відображено різниці між значеннями рядків, які були заповнені в раніше поданій декларації, і правильними значеннями цих рядків (рядок 5 – рядок 4).
Помилки в Додатку 5 до Декларації з ПДВ, які не пов’язані з коригуванням сумарних показників виправляються шляхом вилучення рядків, які складено з помилкою (або не в тому розділі Додатку) та, відповідно, додавання правильних рядків. Отже, в Додатку 5 рядки, які були складені не правильно або які знаходяться не в тому розділі Додатку ми наводимо зі знаком «-». Тобто вписуємо ІНН контрагента, а кількісні показники наводимо зі знаком «-». Таким чином, ми вилучаємо ці рядки зі звітного Додатку 5. У цьому ж Додатку наводимо відкориговані рядки з ІНН контрагентів у відповідних розділах зі знаком «+». В результаті неправильно складені рядки звітного Додатку 5 будуть вилучені, а правильно складені будуть додані у відповідні розділи Додатку 5.
Якщо ж помилка полягала в сумарних показниках (сумі бази нарахування та/або сумі ПДВ), то помилка виправляється шляхом повторення значень такого рядка, а в графах, де мають бути сумарні показники, зазначається різниця (із знаком «-» для зменшення значення, із знаком «+» для збільшення). Таким чином, коригується лише значення сумарних показників (збільшується або зменшується), а решта даних про контрагента у Додатку 5 залишається незмінними.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись