Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Собівартість сформована з запізненням — виписуємо накладну із типом причини 17

Сільгосппідприємство-платник ПДВ у липні 2015 р. зібрало озимий ячмінь за собівартістю станом на липень 2015 р. У серпні продукцію реалізовано по вищій ціні, ніж собівартість. У грудні буде формуватися фактична собівартість продукції. Чи виписувати ПН в грудні на різницю між реалізованою продукцією у серпні та собівартістю, яка сформується у грудні?

Запитання: Сільгосппідприємство  платник ПДВ. У липні 2015 р. зібрало та оприбутковало озимий ячмінь за собівартістю станом на липень 2015 р. У серпні 2015 р. цю продукцію реалізовано зідно з договором по ціні, більшій ніж собівартість. У грудні 2015 р. буде формуватися фактична собівартість зазначеної продукції (собівартсть більша ніж реалізована). Відповідно до абз. 2 п. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів не може бути нижче їх собівартості. Чи потрібно виписувати податкову накладну в грудні 2015 р. на різницю між реалізованою продукцією у серпні 2015 р. та фактичною собівартістю, яка сформується у грудні 2015 р. (якщо собівартість більша).

Відповідь: Відповідно до абз. 2 п. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижчою за їх собівартість. В зазначеному випадку остаточна (фактична) собівартість сформована уже після факту реалізації сільськогосподарської продукції. Оскільки норми п. 188.1 ПКУ орієнтовані на порівняння двох показників – "собівартість" та "вартість поставки", причому без прив’язки на конкретну дату поставки, а просто арифметичне порівняння цих двох величин, адже перший показник сформовано із запізненням, то в грудні доведеться скласти ПН із типом причини 17 на різницю між договірною вартістю та собівартістю такої продукції. Принаймні саме так пропонували вирішувати цю проблему в разі визначення фактичної собівартості після реалізації товарів/послуг податківці (див. листи ДФСУ  від 07.04.2015 р. №12082/7/99-99-19-03-02-17,  від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15,  від 28.09.2015 р. №20539/6/99-99-19-03-02-15).

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Кловская Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Сільське господарство , Собівартість

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі