Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Ціна за договором нижча за собівартість продукції — виписуємо дві податкові накладні

Сільгосппідприємство-платник ПДВ на спецрежимі у липні 2015 р. зібрало озимий ячмінь. У листопаді хоче продати, але ціна за договором нижча за собівартість продукції. База оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів не може бути нижчою за собівартість. Чи треба виписувати дві податкові накладні?

Запитання: Сільськоосподарське підприємство платник ПДВ на спецрежимі оподаткування у липні 2015 р. зібрало та оприбуткувало озимий ячмінь за собівартістю, яка склалася на початок липня 2015 р. У листопаді планує продати, але ціна за договором нижча ніж собівартість оприбуткованої продукції. Відповідно до абз. 2 п.188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів не може бути нижча за їх собівартість. Чи потрібно виписувати дві податкові накладні: одна по факту поставки - відображаємо у скороченій декларації, друга на різницю -  відображаємо у загальній декларації.

Відповідь: Так, дійсно, за приписами абз. 2 п. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижчою за їх собівартість. Операції із постачання та придбання сільськогосподарських товарів відображається в декларації 0121 в ряд. 1.1 (пп. 2 п. 3 р. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 23.09.2014 р. №966). В цьому випадку в декларації слід відобразити суму ПЗ з ПДВ, що виникла в межах договірної вартості постачання сільськогосподарських товарів, а всі донарахування в межах приписів абз. 2 п. 188.1 ПКУ та п. 9 р. III Порядку №996 мають знайти своє відображення в загальній декларації 0110. Підставою для заповнення декларації 0110 буде ПН із типом причини "17" (п. 9 Порядку заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. №957), складена та зареєстрована у загальновстановленому порядку.

Автор:
Кловская Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Сільське господарство , Собівартість , Декларація

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі