• Посилання скопійовано

Списання товарів в металобрухт: що з ПДВ?

Чи нараховується ПДВ при списанні товарів в металобрухт, придбаних у 2008 році?

Оскільки товар було придбано в 2008 році з метою його подальшої реалізації, то, очевидно, підприємство скористалося своїм правом на ПК з ПДВ саме в періоді придбання. Згідно зі ст. 198 ПКУ, покупці товарів мають право на ПК у сумі ПДВ, сплаченого/нарахованого при придбанні товарів, послуг, необоротних активів.


Але списання товарів не можна назвати госпдіяльністю, адже доходу, як передбачалося, підприємство вже не отримає.  А значить згідно з пп. «г» п. 198.5 ПКУ, такий платник ПДВ має нарахувати  ПЗ виходячи з бази, визначеної п. 189.1 ПКУ.  Для товарів такою базою буде ціна придбання. Такі ПЗ мають знайти своє відображення у зведеній ПН не пізніше останнього числа місяця, в якому відбулося списання (і, певна річ, така зведена ПН має бути зареєстрована в ЄРПН). У частині даних щодо покупця та постачальника в такій зведеній ПН платник ПДВ зазначає власні дані (до речі, з 29.07.2015 р. дані щодо власного місцезнаходження в даних про постачальника зазначати необов'язково). Вид договору і форма оплати не проставляються, а ІПН покупця наводиться умовний «400000000000». У декларації з ПДВ за звітний період така операція відобразиться в сумі ПЗ з ПДВ  в рядку 1.1 і розділ І додатка 5, в рядку «Інші». 

Далі необхідно оприбуткувати металолом за справедливою вартістю, в цьому випадку нею може бути ціна продажу металолому. За приписами п.23 підрозділу 2 розд.ХХ ПКУ поставки, в т.ч. імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, звільняються від оподаткування ПДВ.

Отже, при здачі металобрухту слід виписати окрему ПН із типом причини 09 (у розділі III та графі 12 такої ПН робиться помітка "Без ПДВ" з обов'язковим посиланням на п.23 підрозділу 2 розд.ХХ ПКУ). У якості обсягу постачання  в даному разі зазначається ціна постачання металобрухт, в декларації з ПДВ така сума знайде своє відображення в ряд.5 із обов’язковим заповненням додатку Д6.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»