Запитання: ТОВ імпортує спортивні товари великими партіями по однаковій ціні. В Україні ці товари продають дистриб'ютору (наприклад, 100 шт. купальників по 100 грн. за шт. =10000 без ПДВ), але купальники зовсім різні по якості і дистриб'ютор не може продавати все також по одній ціні. Тому дійшли згоди до Видаткової та податкової додатково робити специфікацію - де з розбивкою по артикулу товару проставлені різні ціни, які коливаються від 60 до 150 грн., але сумарно виходимо на 10000 без ПДВ. Далі робимо націнку від цін у специфікації. Чи правомірно оприбутковувати товар за специфікацією та відповідно специфікації продавати далі. І чи не виникне у ДФС питання, чому товар продається за ціною меншою чим 100 грн. і при цьому не нараховуються додатково Податкові зобов'язання?
Відповідь: Згідно п.3.1 розділу 3 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 10 січня 2007 р. N 2, надходження запасів на підприємство оформлюється відповідними документами, типові форми яких затверджуються Державним комітетом статистики України та іншими центральними органами виконавчої влади. Якщо для оформлення господарської операції типові форми первинних документів відсутні, то підприємство складає такі первинні документи, які б містили обов'язкові реквізити, передбачені законодавством та іншими нормативно-правовими актами.
На сьогодні документом, який визначає перелік та форму типових первинних документів, які можуть використовуватися підприємствами при обліку надходження або вибуття сировини і матеріалів є Наказ Міністерства статистики України "Про затвердження типових первинних документів з обліку сировини і матеріалів" №193 від 21.06.96 р.
Текст цього наказу серед переліку первинних документів, які можуть оформлювати підприємства, з метою документування факту руху товарно-матеріальних цінностей, у т.ч. переходу права власності на такі цінності (відвантаження), не містить специфікації до договору, як один з можливих варіантів. Тобто специфікація до договору згідно українського законодавства не є документом, який підтверджує факт переходу права власності на товарно-матеріальні цінності, а відтак на підставі такого документу оприбуткування товарів здійснювати неможливо.
Тому вважаємо, що Ваш дистриб’ютор не може оприбутковувати (звісно, що і здійснювати націнку) отримані від Вас товари, згідно специфікації до договору поставки. Єдиним документом, який потрібно використовувати у даному випадку, є звичайна товарна накладна.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити