• Посилання скопійовано

Объектом обложения НДС являются операции по поставке услуг на таможенной территории Украины

Предприятие — плательщик НДС по поручению нерезидента-заказчика собирает на территории Украины поломанное оборудование и отправляет его заказчику для переработки за таможенной границей Украины. Что считается местом поставки таких услуг согласно НКУ? Будет ли облагаться НДС агентское вознаграждение за сбор оборудования?

Объектом обложения НДС являются операции по поставке услуг, место поставки которых находится на таможенной территории Украины (см. пп. «б» п. 185.1 НКУ). Кстати, согласно п. 186.3 НКУ местом поставки услуг, указанных в этом пункте, считается место, в котором получатель услуг зарегистрирован в качестве субъекта хозяйствования или, — при отсутствии такого места — место постоянного или преимущественного его проживания. В этом пункте есть пп. «є», в котором указано: «Оказание посреднических услуг от имени и за счет другого лица или от своего имени, но за счет другого лица, если обеспечивается предоставление покупателю услуг, перечисленных в этом подпункте». Но сбор на территории Украины по посредническому договору поломанного оборудования для переработки за таможенной границей Украины не входит в перечень услуг, определенный п. 186.3 НКУ. Поэтому, по нашему мнению, в этом случае будут действовать нормы п. 186.4 НКУ, согласно которому местом поставки услуг является место регистрации поставщика (в этом случае — поверенного). Операция будет облагаться НДС по ставке 20%. Следовательно, полученное вознаграждение за выполнение договора поручения требует от поверенного начисления НО по НДС по дате осуществления первого события (см. п. 187.1 НКУ).

По условиям вопроса украинское предприятие оказывает услуги нерезиденту по посредническому договору. Если поверенный получит средства (на которые не имеет права собственности!) от доверителя для выполнения договора, на основании норм п. 189.4 НКУ возникают НО по НДС. Датой возникновения НО является дата осуществления первого события. А вот суммы НДС, уплаченные за услуги (например, за доставку, погрузку, разгрузку и пр.) украинским предприятием другому плательщику НДС, при наличии НН поверенный имеет право относить к составу НК.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Допомога на лікування працівниці: облік ПДВ та ПДФО
    ТОВ на загальній системі оподаткування надає допомогу на лікування онкохворої співробітниці, придбавши для неї ліки за безготівковим розрахунком. Всі підтверджуючі медичні документи та документи від постачальника є. Чи потрібно нараховувати компенсуючі зобов'язання з ПДВ? Чи є вартість ліків додатковим благом для співробітниці та як це відобразити у звіті 4ДФ?
    10.07.202518
  • Коригування імпортного ПДВ за аркушем коригування: повернення та облік
    Як діяти підприємству після отримання аркуша коригування до митної декларації, який скасував мито та зменшив суму ПДВ? Чи обов'язково повертати ПДВ з бюджету? Як правильно відобразити це в обліку та що робити з розбіжностями у сальдо розрахунків з митницею?
    10.07.202517
  • Чи зберігається право на ПК та бюджетне відшкодування за НА, переданими ЗСУ?
    Комунальне підприємство (платник ПДВ, загальна система) придбало пікап за власні кошти у лютому 2025 р. Суму ПДВ включено до ПК, що спричинило від’ємне значення. У травні 2025 року автомобіль, не введений в експлуатацію, передано ЗСУ в межах військово-транспортного обов’язку. Чи має право підприємство заявити бюджетне відшкодування?
    10.07.202524
  • Розблокування РК на зменшення після спливу строку
    Розрахунок коригування на зменшення податкових зобов'язань з ПДВ заблоковано. Продавець пропустив 365-денний термін для подання пояснень на розблокування. Які наслідки неподання документів та чи можна розблокувати такий РК після спливу встановленого строку?
    10.07.202532
  • Списання авансу 2017 року: коригування ПДВ-кредиту
    Підприємство списує дебіторську заборгованість за авансом, сплаченим у 2017 році за непоставлений товар. ПК за ПН на цей аванс було відображено. Як правильно відкоригувати ПДВ: нарахувати умовні податкові зобов'язання згідно з пп. 198.5 ПКУ в поточному періоді, чи подати уточнюючий розрахунок до декларації за період виникнення податкового кредиту?
    09.07.2025367