• Посилання скопійовано

Объектом обложения НДС являются операции по поставке услуг на таможенной территории Украины

Предприятие — плательщик НДС по поручению нерезидента-заказчика собирает на территории Украины поломанное оборудование и отправляет его заказчику для переработки за таможенной границей Украины. Что считается местом поставки таких услуг согласно НКУ? Будет ли облагаться НДС агентское вознаграждение за сбор оборудования?

Объектом обложения НДС являются операции по поставке услуг, место поставки которых находится на таможенной территории Украины (см. пп. «б» п. 185.1 НКУ). Кстати, согласно п. 186.3 НКУ местом поставки услуг, указанных в этом пункте, считается место, в котором получатель услуг зарегистрирован в качестве субъекта хозяйствования или, — при отсутствии такого места — место постоянного или преимущественного его проживания. В этом пункте есть пп. «є», в котором указано: «Оказание посреднических услуг от имени и за счет другого лица или от своего имени, но за счет другого лица, если обеспечивается предоставление покупателю услуг, перечисленных в этом подпункте». Но сбор на территории Украины по посредническому договору поломанного оборудования для переработки за таможенной границей Украины не входит в перечень услуг, определенный п. 186.3 НКУ. Поэтому, по нашему мнению, в этом случае будут действовать нормы п. 186.4 НКУ, согласно которому местом поставки услуг является место регистрации поставщика (в этом случае — поверенного). Операция будет облагаться НДС по ставке 20%. Следовательно, полученное вознаграждение за выполнение договора поручения требует от поверенного начисления НО по НДС по дате осуществления первого события (см. п. 187.1 НКУ).

По условиям вопроса украинское предприятие оказывает услуги нерезиденту по посредническому договору. Если поверенный получит средства (на которые не имеет права собственности!) от доверителя для выполнения договора, на основании норм п. 189.4 НКУ возникают НО по НДС. Датой возникновения НО является дата осуществления первого события. А вот суммы НДС, уплаченные за услуги (например, за доставку, погрузку, разгрузку и пр.) украинским предприятием другому плательщику НДС, при наличии НН поверенный имеет право относить к составу НК.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Коли нараховувати ПДВ за ст. 199 за розблокованими ПН
    ТОВ здійснює оподатковувані і звільнені ПДВ операції. У 2021 році була призупинена реєстрація ПН, тому ПДВ за ст. 199 ПКУ не нарахували. У 2023 році ці ПН зареєстрували. Коли нараховувати ПДВ за ст. 199 ПКУ щодо цих ПН: в 2021 чи в 2023 році?
    01.12.202334
  • ЖБК на загальній системі, але він неплатник ПДВ: які перспективи?
    У ДК №47 від 20.11.2023 р. був матеріал щодо обліку в ЖБК, а саме: якщо ЖБК уже зареєстрований платником ПДВ, він зобов’язаний скласти податкову накладну на звільнені операції та зареєструвати її в ЄРПН. А якщо ЖБК мав загальну систему оподаткування без ПДВ, то як бути в цьому випадку?
    30.11.202314
  • Зменшення ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ у разі використання авто в оподатковуваних операціях
    Підприємство здійснює звільнені від оподаткування операції. Тому придбавши у грудні 2020 р. авто з ПДВ, відобразивши ПК, нарахувало компенсуючі ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ. У грудні 2023 р. авто продається. Як зменшити ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ?
    28.11.202323
  • Який алгоритм розрахунку обсягів постачання товарів/послуг з метою визначення ризиковості операції?
    Який алгоритм розрахунку залишку за товарами/послугами за конкретним кодом з метою запобігання блокування ПН, якщо надходять квитанції: "Обсяг постачання товару/послуги …. перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку)". Аналіз товарів/послуг за кодами УКТЗЕД/ДКПП у M.E.Doc допоможе у цьому питанні?
    27.11.202354
  • Розрахунок ліміту для реєстрації платником ПДВ
    ТОВ – резидент "Дія. Сіті", неплатник ПДВ. Один раз в кінці року, у грудні, утримує із винагороди гіг-спеціалістів плату за користування ноутбуками. Чи впливають такі операції на розрахунок ліміту реєстрації платником ПДВ? Чи можна складати акт на послуги оренди не помісячно, а один за весь рік в кінці року? Які особливості розрахунку ліміту?
    24.11.20233201