• Посилання скопійовано

Объектом обложения НДС являются операции по поставке услуг на таможенной территории Украины

Предприятие — плательщик НДС по поручению нерезидента-заказчика собирает на территории Украины поломанное оборудование и отправляет его заказчику для переработки за таможенной границей Украины. Что считается местом поставки таких услуг согласно НКУ? Будет ли облагаться НДС агентское вознаграждение за сбор оборудования?

Объектом обложения НДС являются операции по поставке услуг, место поставки которых находится на таможенной территории Украины (см. пп. «б» п. 185.1 НКУ). Кстати, согласно п. 186.3 НКУ местом поставки услуг, указанных в этом пункте, считается место, в котором получатель услуг зарегистрирован в качестве субъекта хозяйствования или, — при отсутствии такого места — место постоянного или преимущественного его проживания. В этом пункте есть пп. «є», в котором указано: «Оказание посреднических услуг от имени и за счет другого лица или от своего имени, но за счет другого лица, если обеспечивается предоставление покупателю услуг, перечисленных в этом подпункте». Но сбор на территории Украины по посредническому договору поломанного оборудования для переработки за таможенной границей Украины не входит в перечень услуг, определенный п. 186.3 НКУ. Поэтому, по нашему мнению, в этом случае будут действовать нормы п. 186.4 НКУ, согласно которому местом поставки услуг является место регистрации поставщика (в этом случае — поверенного). Операция будет облагаться НДС по ставке 20%. Следовательно, полученное вознаграждение за выполнение договора поручения требует от поверенного начисления НО по НДС по дате осуществления первого события (см. п. 187.1 НКУ).

По условиям вопроса украинское предприятие оказывает услуги нерезиденту по посредническому договору. Если поверенный получит средства (на которые не имеет права собственности!) от доверителя для выполнения договора, на основании норм п. 189.4 НКУ возникают НО по НДС. Датой возникновения НО является дата осуществления первого события. А вот суммы НДС, уплаченные за услуги (например, за доставку, погрузку, разгрузку и пр.) украинским предприятием другому плательщику НДС, при наличии НН поверенный имеет право относить к составу НК.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202548
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202527
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.202546
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.202536
  • Дата РК при виправленні коду УКТ ЗЕД
    Виявлено помилку в коді УКТ ЗЕД у зареєстрованій податковій накладній. Для виправлення складається «нульовий» розрахунок коригування. Якою датою його потрібно складати: датою виникнення помилки (тобто датою податкової накладної) чи датою її виявлення?
    03.07.202572