• Посилання скопійовано

Накладні 2014 року можна включити до податкового кредиту не пізніше грудня 2014 року

Податковий кредит перевищує ПЗ, тому підприємство не сплачує ПДВ. З'явились податкові накладні, які не були включені в минулі періоди 2014 року. Треба ще збільшити дане від'ємне значення. Як це зробити?

ДФСУ в листі від 17.02.2015 р. №5292/7/99-99-19-03-02-17 пояснює, що всі податкові накладні, складені у звітних податкових періодах 2014 року, могли бути включені до складу податкового кредиту не пізніше грудня 2014 року (за умови дотримання інших вимог ПКУ щодо формування податкового кредиту). А це означає, що, справді, складені до 1 січня 2015 року ПН можуть потрапити до складу ПК з ПДВ відповідних періодів тільки шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди з урахуванням вимог пункту 198.2 ПКУ.

Зазначене стосується податкових накладних, складених до 1 січня 2015 року, як в електронному, так і в паперовому вигляді, як зареєстрованих в ЄРПН, так і тих, що за правилами, які діяли до цієї дати, не підлягали реєстрації в ЄРПН.

Правила заповнення уточнюючого розрахунку в цьому разі є стандартними: до гр. 4 переносять усі дані з помилкової декларації (як правильні, так і помилкові), у гр. 5 зазначають виправлені показники, а в гр. 6 — виводять різницю за всіма рядками граф 4 та 5. Ці різниці з гр. 6 (з «+» чи з «-») фіксують і в додатку 5, адже йдеться про включення до ПК з ПДВ ПН, які раніше у звітності відображені не були. Подання таких УР із відповідними необхідними додатками — єдиний спосіб узяти на облік такі старі ПН. При цьому слід зважати щонайменше на три правила:

1) уточнюючий розрахунок подають за тією формою, яка діятиме на дату його подання. А отже, хоча виправлятимуться показники в деклараціях за 2014 рік, форма уточнюючого розрахунку має бути та, що діє в 2015 році. Часто між старою та новою формою виникають неузгодженості — між назвами та призначенням рядків, їх кількістю. Але, на жаль, перехідних норм та роз'яснень, як діяти в такому разі, законодавство не містить, тож платникові податку треба буде заповнювати такий уточнюючий розрахунок або на власний розсуд, або звертаючись по допомогу до фахівців ДПІ;

2) подати такий уточнюючий розрахунок можна тільки з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ (1095 днів), — це передбачено ст. 50 ПКУ, яка регулює порядок внесення змін до раніше поданої податкової звітності;

3) у 2014 році разом із декларацією з ПДВ подавалася електронна копія реєстру виданих та отриманих податкових накладних. У 2015 році цей документ не складається і до ДПІ не подається. А отже, подання таких уточнюючих розрахунків не призведе до необхідності внесення виправлень до таких реєстрів, зокрема і шляхом додаткового їх подання.

Якщо ж виправлення призведуть до заповнення чи коригування ряд. 24, то значення гр. 6 ряд. 24 УР буде перенесено до ряд. 29 декларації в тому періоді, коли УР було фактично подано як самостійний документ.  

Наслідки виправлення помилки за рахунок УР, поданого у червні 2015 р., відображаємо в декларації за червень 2015 р. таким чином. Суму помилки показуємо у гр. 11 додатка Д2, далі це значення гр. 11 додатка Д2 переносимо до ряд. 29 червневої декларації — саме такою є вимога п. 7 розділу VI Порядку №966 у редакції наказу Мінфіну від 23.01.2015 р. №13. Фактично це виправлення вплине на суму рядка 31 червневої декларації і врахується у рядку 26 наступного звітного (податкового) періоду) — липня  2015 р.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202424
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202421
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202412
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202466