• Посилання скопійовано

Податковий борг за IV квартал 2014 року: на який рахунок сплачувати?

У травні виявлено податковий борг з ПДВ за 4 квартал 2014 року. На який рахунок сплачувати таку суму, а також штраф та пеню: на бюджетний чи на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ? Чи відображаються ці штрафи та пеня в декларації з ПДВ? Якщо так, то у звітності за який період та в яких рядках?

Виникнення податкового боргу було виявлено в травні, але за підсумками звітності за 4 квартал 2014 року, коли сплата податкових зобов’язань з ПДВ ще йшла напряму до бюджету. Разом з тим, якщо про факт податкового боргу стало відомо вже коли запрацював новий алгоритм перерахування ПДВ до бюджету, такий податковий борг перерахувати до бюджету слід все ще через поточний рахунок. 

Відповідно до п. 25 Порядку № 569 передбачена сплата штрафних санкцій і пені з поточного рахунка напряму до відповідного бюджету (поза електронним рахунком ПДВ). Такий обов’язок перерахування штрафів саме напряму в бюджет підтверджується і нормами п. 113.1 ПКУ.


Крім того, про такий варіант говорять податківці і в своєму листі від 19.01.2015 р. №1403/7/99-99-19-03-01-17: “з електронного рахунку погашаються суми податкових зобов'язань, задекларованих платником податку в податкових деклараціях з ПДВ за звітні (податкові) періоди з 01.02.2015, а суми податкових зобов'язань з ПДВ, які платник визначив в уточнюючих розрахунках до податкових декларацій з ПДВ, суми ПДВ, донараховані платнику контролюючим органом за результатами перевірок, суми штрафів та пені сплачуються не з електронного рахунку платника, а з його поточного рахунку.”

Щодо дати та місця відображення штрафів та пені у декларації, то у декларації такі суми не відображаються. А у новій формі уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ для штрафів, нарахованих платником самостійно передбачено ряд. 25.3, але цей рядок в даному разі використовувати недоречно, бо він використовуються тільки у тому разі, коли платник ПДВ виправляє власну помилку. В даному разі, виправлення помилки немає, була недоплата в бюджет узгоджених податкових зобов’язань. По суті, рядок 25.3 недаремно знаходиться саме в УР, бо саме самостійне виправлення платником податків показників звітності має супроводжувати штраф у такому рядку. Коли коригування звітності немає, а має місце погашення податкового боргу, даний ряд. 25.3 в УР заповненню не підлягає, бо й сам УР не подається. Штраф за несвоєчасне погашення зобов’язання  має бути нарахований тільки податковим органом (пп. 54.3.3 та ч.3 п. 58.1 ПКУ), а платник податків на підставі ППР має його сплатити (із ППР ця сума потрапляє в інтегровану картку платника податків). Жодних комірок для відображення пені у звітності не передбачено.  

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243541
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024238