• Посилання скопійовано

Малоцінні необоротні активи: нюанси

Підприємство хоче перейти на спрощену систему. На балансі на рахунку 112 за первісною вартістю рахуються малоцінні необоротні активи. Знос на них нарахований повністю 100% на момент введення в експлуатацію. Також на балансі обліковуються в кількісному варіанті МШП без вартості.Чи потрібно нараховувати ПДВ на момент анулювання свідоцтва платника ПДВ з таких активів?

Запитання: Підприємство (платник ПДВ) хоче перейти на спрощену систему оподаткування (без сплати ПДВ). На балансі на рахунку 112 за первісною вартістю рахуються малоцінні необоротні матеріальні активи. Знос на них нарахований повністю 100% на момент введення в експлуатацію (Д-т 23 К-т 132). Також на балансі обліковуються в кількісному варіанті МШП (22 рах) без вартості, (тобто нараховані витрати на момент введення в експлуатацію 100%).Чи потрібно нараховувати ПДВ (як з умовного продажу) на момент анулювання свідоцтва платника ПДВ із даних активів?

Відповідь: Якщо платник ПДВ реєструється як платник єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати ПДВ, він може подати заяву про анулювання його реєстрації як платника ПДВ (пп. «в» п. 184.1 ПКУ). Також анулювання реєстрації платника ПДВ в цьому випадку може здійснюватися за самостійним рішенням відповідного податкового органу згідно п. 184.2 ПКУ.

Згідно п. 184.7 ПКУ, якщо товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов'язаний визначити податкові зобов'язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів.


Якщо підприємство має на балансі малоцінні необоротні матеріальні активи, які були введені в експлуатацію та на які повністю нарахований знос, то це означає, що вони були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності. Те саме можна сказати і про МШП, які були передані в експлуатацію та списані з рахунку 22.

Отже, вимога про те, що вказні активи «не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності» на дату анулювання реєстрації підприємства платником ПДВ, в даному випадку не виконується і нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ згідно п. 184.7 ПКУ не потрібно.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»