• Посилання скопійовано

Неправомірно відображений податковий кредит: дії платника

У лютому 2015 р. підприємство включило до податкового кредиту ПН за лютий від 28.02.2015 р., яку постачальник зареєстрував із запізненням (18 березня). Декларація з ПДВ за лютий була прийнята без зауважень. Вже після подання звіту з'ясувалось, що ПН, зареєстровані після 15 днів, повинні включатися до ПК того місяця, в якому зареєстровані. Як виправити дану ситуацію?

Запитання: У лютому 2015 р. підприємство включило до податкового кредиту податкову накладну за лютий від 28.02.2015 р., яку постачальник зареєстрував у реєстрі із запізненням (18 березня). Декларація з ПДВ за лютий була прийнята податкової без будь-яких зауважень. Вже після подання звіту з'ясували, що ПН, зареєстровані в реєстрі після 15 днів, повинні включатися до податкового кредиту того місяця, в якому зареєстровані. Які можуть бути наслідки, якщо все залишити як є? Як можна виправити дану ситуацію?

Відповідь: Так, дійсно, згідно з п. 198.6 ПКУ не відносяться до ПК суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 ПКУ.

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, визначеного пунктом 201.10 ПКУ, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН.

У випадку, якщо за підсумками лютневої звітності мало місце ПДВ до сплати в бюджет, то неправомірно включена ПН до складу ПК призвела до фактичної недоплати цього податку в бюджет. Тут слід врахувати норми ст.50 ПКУ із відповідним нарахуванням штрафних санкцій у розмірі 3% (5%) від суми недоплати і сплатою суми недоплати і штрафних санкцій до бюджету.

Не знаючи конкретних числових результатів розрахунків підприємства із бюджетом на підставі декларації за лютий 2015, неможливо достеменно вказати, які конкретно рядки УР мають бути відкориговані. Єдине, на що варто тут орієнтуватися, то це на той факт, що сума неправомірно відображеного в лютому 2015 ПК з ПДВ має пройти з мінусом через ряд. 10.1.1,  17. Заповнення розділу  ІІІ УР має базуватися на конкретних даних звітності за лютий 2015 року.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202421
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 686
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432