Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Розподіл податкового кредиту в окремих ситуаціях

Який порядок проведення розподілу податкового кредиту за послугами, отриманими від нерезидента?

Запитання: Підприємство-платник ПДВ отримало в лютому послуги від нерезидента. Відповідно, нарахували ПДВ і зареєстрували податкову накладну під кодом продавця 500000000000 і відобразили в декларації (рядок 7). Підприємство щодо ПДВ кредиту має %-й розподіл, який здійснює розрахунок відповідно до пункту 199.2 статті 199 розділу V Кодексу. Отже весь ПК в декларації відображається в рядку 15,1 і 15,2 і, відповідно, заповнено дод. 5. Таким чином, ПДВ, яке нараховано на послуги нерезидента потрібно також переросподіляти під кодом продавця 50000000000 (чи під нашим кодом)? Чи все ж таки відображати у рядку 12.4 всю суму?

Відповідь: Розподіл податкового кредиту, в тому числі того, який підприємство має за послугами, отриманими від нерезидента, відбувається, за ст. 199 ПКУ, лише в тому випадку, якщо такі послуги одночасно використовувалися підприємством як в оподаткованій, так і в неоподаткованій ПДВ (або не в господарській) діяльності. Це прямо передбачено п. 199.1 ПКУ, який говорить: у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, до сум податку, які платник має право віднести до податкового кредиту, включається та частка сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.


Отже, коли підприємство отримує послуги від нерезидента та сплачує ПДВ за ними, воно має визначити подальшу долю такого ПДВ на підставі аналізу напрямку використання цих послуг

Якщо послуги використовуються виключно в неоподаткованій або не в господарській діяльності, права на ПК за таким ПДВ в підприємства немає (і вони відображаються в рядку 13.3 декларації). 

Якщо послуги використовуються виключно в оподаткованій (в тому числі за нульовою ставкою) господарській діяльності, в підприємства є право на ПК з ПДВ з усієї суми такого ПДВ (і вони відображаються в рядку 12.4 декларації).

Якщо ж послуги одночасно використовуються як в оподаткованій, так і в неоподаткованій діяльності, потрібно робити розподіл такого ПДВ (і вони відображаються в рядках 15.1, 15.2 декларації і в додатку Д5) . 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Податковий кредит

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі