Відповідно до абз. 2 п. 192.1 ПКУ у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг складається Розрахунок коригування до податкової накладної (додаток 2 затверджений наказом Мінфіна від 22.09.2014 р. №957). На титульному аркуші розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної та за яким договором вносяться зміни.
Згідно п. 21 Порядку №957 у разі складання Розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, в Розрахунку коригування зазначаються виправлені дані.
У цьому разі Розрахунок підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником, в якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, в якому допущено помилку — податкова адреса покупця, заповнюється без помилок. У цьому випадку графи з 1 по 13 розрахунку не заповнюються (залишаються пустими).
Враховуючи, що суть виправлення помилки не вплинула на обсяги придбання та суми ПДВ, таке коригування податкової накладної на підставі Розрахунку не відображається сторонами операції в рядку 8 та 16 деклараціях з ПДВ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити