• Посилання скопійовано

Транспортно-експедиторські послуги підлягають оподаткуванню ПДВ

При транспортуванні товарів за кордоном підприємство отримало транспортно-експедиторські послуги від нерезидента. Чи обкладаються такі послуги ПДВ? Чи потрібно їх відображати в Реєстрі та Декларації?

Запитання: При транспортуванні товарів за кордоном (від Білоруського заводу до Білорусько-Українського кордону, станція до якої довезли ж/д транспортом білоруська) підприємство отримало транспортно-експедиторські послуги від нерезидента. Чи обкладаються такі послуги ПДВ? Чи потрібно їх відображати в Реєстрі та Декларації?

Відповідь: За правилами ст. 208 ПКУ, якщо місце постачання послуг є митна територія України, отримувач послуг повинен нарахувати ПДВ. ПЗ з ПДВ нараховуються за основною ставкою податку 20% на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ. Визначити місце постачання транспортно-експедиторських послуг, які постачаються нерезидентом допоможе ст. 186 ПКУ. У запитанні сказано, що  транспортно-експедиторські послуги надавались за кордоном, а саме від Білоруського заводу до Білорусько-Українського кордону, враховуючи таку умову можна помилково припустити, що послуги надавались за межами митної території України.


 

Проте, нажаль у даному випадку слід керуватись пп.”ж” п.186.3 ПКУ, в якому сказано, що місцем постачання транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання. Оскільки, транспортно-експедиторські послуги отримує резидент, то незалежно від того чи такі послуги надаються на митній території України чи за її межами, вони підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах. Виходить, що недивлячись на фактичне місце надання послуг за межами України в оподаткуванні ПДВ є свої умови. Підтверджує таку позицію питання 9 УПК № 610 (затверджена наказом ДПСУ від 06.07.2012р. № 610).

Отримувач послуг — платник ПДВ на дату виникнення ПЗ з ПДВ ( за п. 187.8 ПКУ діє правило першої події) складає податкову накладну. Така податкова накладна з 01.01.2015 р. підлягає обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Датою виникнення права на ПК для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України, згідно п. 198.2 ПКУ є дата складення платником ПДВ податкової накладної, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ПЗ за такою операцією включаються до декларації з ПДВ і відображаються у рядку 7, у рядку 12.4 декларації відображається ПК з ПДВ (з метою використання у межах господарської діяльності платника).

Зауважимо, що з 01.01.2015 р. платники ПДВ ведуть реєстр документів, зазначених у пп. "а" - "в" п. 201.11 ПКУ (документи за якими визнається податковий кредит без податкової накладної). Податкова накладна, складена відповідно до п. 208.2 Кодексу та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних у реєстр не вноситься. З 01.01.2015 року платники ПДВ не подають в електронному вигляді контролюючим органам копії реєстрів виданих та отриманих ПН. З цієї дати п. 201.6 ПКУ, який зобов'язував це робити виключено. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024271
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202438
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202468
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202433
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427